Dzień Otwarty SE

12 marca odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Edukacji. Uczestnicy będą m.in. uczyć się pracy w grupie rozwiązując zadania w kawałkach, dostrzegać matematykę w codziennych czynnościach, analizować teledyski, szukać fałszywych wiadomości w internecie.

Dzień Otwarty potrwa od godz. 16.00 do 19.00. Zajęcia odbędą się w siedzibie SE w Centrum Nowych Technologii UW (Warszawa, ul. Banacha 2c). To dobra okazja dla wszystkich, którzy chcą poznać Szkołę Edukacji, nauczyć się nowych metod dydaktycznych oraz spędzić czas z ludźmi, dla których edukacja jest pasją.

Oprócz warsztatów i wykładu podczas Dnia Otwartego można będzie dowiedzieć się o zasadach rekrutacji, programie kształcenia przyszłych nauczycieli, przedmiotach prowadzonych w Szkole Edukacji, praktykach, warsztatowym trybie zajęć, tutoringu, wsparciu stypendialnym, a także poznać kadrę oraz studentów.

16:00-17:00

  • Number talks | warsztaty | Agnieszka Sułowska

 „Rozmowy o liczeniu” (ang. number talks) to krótka, 10-minutowa praktyka lekcyjna, która rozwija elastyczność i samodzielność myślenia, uczy wyjaśniania swojego sposobu rozumowania i pokazuje, że jest wiele możliwych dróg prowadzących do rozwiązania.

  • Fake news | warsztaty | Kinga Białek

Warsztaty poświęcone szybkim metodom weryfikacji wiadomości w internecie. Kilka słów o umiejętnościach nastolatków i metodach pracy na lekcjach języka polskiego i nie tylko.

17:00-18:00

  • Sekretne życie matematyczne zwykłych przedmiotów | wykład | Marcin Karpiński

Matematykę można dostrzec w wielu codziennych czynnościach. Nawet podczas krojenia korzenia pietruszki, ogórka czy cięcia rolki papieru toaletowego.

18:00-19:00

  • Analiza teledysku | warsztaty | Magdalena Swat-Pawlicka

Codziennie oglądamy krótkie formy filmowe – reklamy, teledyski, kampanie społeczne. Co się stanie, jeśli jednemu z nich przyjrzymy się bliżej? Czy można napisać wypowiedź argumentacyjną w oparciu o teledysk? Do której lektury szkolnej może stanowić współczesny kontekst?

  • Zadania w kawałkach | warsztaty | Małgorzata Ładzińska, Piotr Gracjasz

Technika pracy zespołowej, która angażuje wszystkich uczniów i gwarantuje aktywny udział w lekcji każdego z nich, a jednocześnie pozwala wspólnie rozwiązywać złożone zadania z matematyki. Warsztaty poprowadzą studenci Szkoły Edukacji.

Rekrutacja do Szkoły Edukacji PAFW i UW trwa do 2 kwietnia.