Studia dla przyszłych nauczycieli

Kadra ekspertów i pasjonatów, codzienna praktyka w szkołach oraz dualny model kształcenia – to cenią w Szkole Edukacji PAFW i UW jej studenci. Nauka w SE to propozycja dla przyszłych nauczycieli języka polskiego oraz matematyki.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to nietypowe studia podyplomowe. Ich program został opracowany we współpracy z renomowanym Kolegium Nauczycielskim nowojorskiego Uniwersytetu Columbia (Teachers College Columbia University). Zajęcia są prowadzone w trybie dziennym, przez dziesięć miesięcy. Codziennie studenci odbywają praktykę w szkołach i chodzą na zajęcia akademickie.

Po roku nauki studenci mogą zdobyć uprawnienia nauczycielskie. W roku akademickim 2017/2018 studia są bezpłatne, a studenci mogą ubiegać się o stypendium (2 tys. zł miesięcznie).

Żeby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Analiza na bieżąco

– Dużą zaletą Szkoły Edukacji jest to, że zajęcia odbywają się codziennie. Cały czas rozmawiamy i analizujemy to, co wydarzyło się w ciągu dnia: na praktykach i warsztatach. Nawet po zajęciach, kiedy wracamy razem do domu. My właściwie uczymy się cały czas. A co najważniejsze w tym procesie, mamy czas na zastanowienie się nad tym, jak chcemy uczyć – mówi Monika Tlaga, studentka SE profilu polonistycznego.

Nie uczą nas teoretycy

– Co cenię w Szkole Edukacji? Po pierwsze kadrę. Wszyscy wykładowcy mają doświadczenie szkolne. To bardzo ważne, że nie uczą nas teoretycy – mówi Grzegorz Górski, student ścieżki polonistycznej SE. – Ogromną zaletą jest też dostępna na miejscu biblioteka, z odpowiednio dobranym księgozbiorem, bo potrzebną nam literaturę mamy po prostu pod ręką – dodaje.

Krótkie filmy z wypowiedziami studentów SE o uczeniu innych, roli nauczyciela i Szkole Edukacji można obejrzeć na kanale YouTube Szkoły Edukacji.