Warsztat matematyczny w Lublinie

10 stycznia Szkoła Edukacji pojedzie do Lublina. To kolejne miasto, w którym odbędzie się wyjazdowy warsztat matematyczny. Wykładowcy SE podpowiedzą, jak wykorzystać uczniowskie błędy w procesie nauczania oraz omówią często pomijaną technikę pracy w grupie.

– W SE uczymy konkretnych technik, przydatnych w pracy nauczyciela — wiele z nich jest w Polsce mało znanych, bo inspiracji szukamy też za granicą. Chcemy opowiedzieć o tym, co jest dla nas ważne w uczeniu matematyki i w jaki sposób przekazujemy tę wiedzę naszym studentom – mówi Maria Samborska, wykładowca dydaktyki matematyki w SE.

Warsztat trwać będzie około 1,5 godziny. Będzie można poznać nowe techniki nauczania i samemu rozwiązać ciekawe zadania. Zajęcia przeznaczone są dla studentów ostatnich lat kierunku matematyka, korepetytorów oraz nauczycieli matematyki, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności dydaktyczne. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia, w sali Ox 130 na Wydziale Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka 38). Początek o godz. 16.15. Wstęp wolny.

Jako pierwszy wykładowcy SE odwiedzili Białystok. Warsztaty, nie tylko matematyczne, będą organizowane również w innych miastach po to, aby pokazać na czym w praktyce polegają zajęcia w Szkole Edukacji.

Relacja ze spotkania w Białymstoku

Przeczytaj więcej o Szkole Edukacji