Stypendium dla biologów i absolwentów kierunków pokrewnych. Wchodzisz w to?

Stypendium dla biologówDobra edukacja biologiczna to gra o najwyższą stawkę. Właśnie dlatego po raz drugi otwieramy nasz program dla absolwentów i absolwentek biologii i kierunków pokrewnych. Dzięki stypendium dla biologów możesz zdobyć uprawnienia nauczycielskie, a także rozwinąć swoje kompetencje dydaktyczne.

UWAGA! TRWA NABÓR NA ROK 2020/2021!

Do kogo skierowany jest program? Zapraszamy:

• magistrów biologii i kierunków pokrewnych (choć jeśli jesteś jeszcze przed obroną, także możesz wziąć udział w rekrutacji)
  • nauczycieli biologii ze stażem pracy do 10 lat

Jakie kierunki pokrewne wchodzą w grę? Są to na przykład biotechnologia, biochemia, ochrona środowiska, ekologia, bioinżynieria, neurobiologia, inżyniera środowiska, biologia medyczna, genetyka i biologia eksperymentalna czy ochrona zasobów przyrodniczych. Wszystko zależy od programu ukończonych studiów. Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualne. Nasza komisja analizuje suplement do dyplomu i sprawdza, czy kandydat odbył wymaganą liczbę przedmiotów biologicznych.

Stypendium dla biologów – jak wyglądają studia w Szkole Edukacji?

Studia w Szkole Edukacji dają profesjonalne przygotowanie pedagogiczne, dydaktyczne i psychologiczne, a także rozwijają zdolności liderskie i twórcze. Nauka trwa 10 miesięcy – rozpoczyna się w trzecim tygodniu sierpnia, a kończy w ostatnim tygodniu czerwca. Integralną częścią programu nauczania są codzienne praktyki w szkołach oraz wyjazdy edukacyjne w całości finansowane przez SE.

Ze względu na dzienny tryb studiów, studenci mogą otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 2 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo osoby spoza Warszawy mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie w akademiku UW.

W roku akademickim 2019/2020 stypendium otrzymuje 100% naszych studentów.

Absolwenci SE po ukończeniu studiów otrzymują dyplom UW i uprawnienia do nauczania biologii z przyrodą oraz propozycję pracy. Jako nauczyciele są także objęci 2-letnim programem wsparcia i mogą na każdym kroku skorzystać z pomocy posttutorów.

O potrzebie zmiany praktyki uczenia przedmiotów przyrodniczych pisze i mówi się już od dawna. Każdy wspominając swoje lekcje biologii w szkole żałuje, że nie było tam mikroskopowania, obserwacji, wycieczek w teren, doświadczeń, lub było ich bardzo mało. Że to, co pojawiło się w szkole, było nieprzydatne. Że te rozsiane po mózgu fragmenty wiedzy biologicznej nie tworzą żadnej spójnej wizji świata przyrodniczego. A przecież rozumienie procesów biologicznych leży u podstaw decyzji z życia codziennego między innymi związanych z własnym zdrowiem i kuracjami medycznymi, trybem życia, dietą, dbaniem o środowisko czy wyborem produktów w sklepach. – Joanna Lilpop, biolog, wykładowczyni dydaktyki biologii w Szkole Edukacji

Trwa także nabór na pozostałe ścieżki nauczycielskie:

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się TUTAJ