Stypendium dla absolwentów kierunków biologicznych. Wchodzisz w to?

Biologia, biotechnologia, biochemia, ochrona środowiska – masz za sobą jeden z tych kierunków lub pokrewne studia? Jeśli tak, masz szansę na udział w programie stypendialnym Szkoły Edukacji. To ostatni moment, by się zgłosić!

UWAGA! Dysponujemy ostatnimi stypendiami na rok akademicki 2019/2020. Na tym etapie o przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego namawiamy kandydatów do jak najszybszej aplikacji na studia.

Mamy ostatnie wolne miejsca na bezpłatnych studiach podyplomowych oraz stypendia dla przyszłych nauczycieli biologii. Do kogo skierowany jest program? Zapraszamy magistrów biologii i kierunków pokrewnych (choć jeśli jesteś jeszcze przed obroną, także możesz wziąć udział w rekrutacji) oraz nauczycieli tego przedmiotu ze stażem pracy do 10 lat. 

Jakie kierunki pokrewne wchodzą w grę? Są to na przykład biotechnologia, biochemia, ochrona środowiska, ekologia, bioinżynieria, neurobiologia, inżyniera środowiska, biologia medyczna, genetyka i biologia eksperymentalna, ochrona zasobów przyrodniczych, a nawet kosmetologia. Wszystko zależy od programu ukończonych studiów. Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualne – nasza komisja analizuje suplement do dyplomu i sprawdza, czy dany kandydat odbył wymaganą liczbę przedmiotów biologicznych.

Studia w Szkole Edukacji dają profesjonalne przygotowanie pedagogiczne, dydaktyczne i psychologiczne, a także rozwijają zdolności liderskie i twórcze. Nauka trwa 10 miesięcy – rozpoczyna się w trzecim tygodniu sierpnia, a kończy w ostatnim tygodniu czerwca. Integralną częścią programu nauczania są codzienne praktyki w szkołach oraz wyjazdy edukacyjne w całości finansowane przez SE. 

Ze względu na dzienny tryb studiów, studenci mogą otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 2 tys. zł miesięcznie. Szanse na jego uzyskanie są bardzo duże: dysponujemy pulą kilkudziesięciu stypendiów, a w roku akademickim 2018/2019 dostawało je blisko 95 procent naszych studentów. Dodatkowo osoby spoza Warszawy mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie w akademiku UW.

Absolwenci SE po ukończeniu studiów otrzymują dyplom UW i uprawnienia do nauczania biologii z przyrodą oraz propozycję pracy. Jako nauczyciele są także objęci 2-letnim programem wsparcia i mogą na każdym kroku skorzystać z pomocy posttutorów.

O potrzebie zmiany praktyki uczenia przedmiotów przyrodniczych pisze i mówi się już od dawna. Każdy wspominając swoje lekcje biologii w szkole żałuje, że nie było tam mikroskopowania, obserwacji, wycieczek w teren, doświadczeń, lub było ich bardzo mało. Że to, co pojawiło się w szkole, było nieprzydatne. Że te rozsiane po mózgu fragmenty wiedzy biologicznej nie tworzą żadnej spójnej wizji świata przyrodniczego. A przecież rozumienie procesów biologicznych leży u podstaw decyzji z życia codziennego między innymi związanych z własnym zdrowiem i kuracjami medycznymi, trybem życia, dietą, dbaniem o środowisko czy wyborem produktów w sklepach. – Joanna Lilpop, biolog, wykładowczyni dydaktyki biologii w Szkole Edukacji

 Trwa także nabór na pozostałe ścieżki nauczycielskie:

Rekrutacja na studia trwa do końca sierpnia 2019 roku. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ