Blog o czytaniu w szkole „Buszujący w słowach”

Blog o czytaniu w szkole

Witajcie na “Buszujących w słowach”! To nasz blog o czytaniu w szkolnej klasie i o tym, jak wspierać uczniów i uczennice w rozwijaniu umiejętności czytania i pisania. Znajdziecie tu pomysły na lekcje, garść badań, a także wiele ciekawostek.

Blog prowadzą dwie pasjonatki – Kinga Białek i Magdalena Swat-Pawlicka. Jesteśmy nauczycielkami języka polskiego, dydaktyczkami i wykładowczyniami Szkoły Edukacji PAFW i UW

Na blogu chcemy się dzielić się z Czytelnikami i Czytelniczkami wynikami naszych prac i doświadczeń zdobytych w ciągu ostatnich kilku lat pracy ze studentami, mentorami i – oczywiście – z uczniami.

A jak Wy inspirujecie swoich uczniów do mądrej i krytycznej lektury? Czekamy na Wasze komentarze i pomysły! „Buszujący w słowach” powstają dla Was i z Wami!

Śledźcie nas też na Facebooku.

Autorki

• Kinga Białek
    entuzjastka edukacji, pasjonatka języka polskiego i literatury, miłośniczka krytycznego czytania. Najchętniej buszuje w prozie ostatnich dwustu lat, choć z radością sięga także po teksty nieliterackie.
  • Magdalena Swat-Pawlicka
    nauczycielka języka polskiego od zawsze (pierwsze sukcesy odnosiła w uczeniu swoich pluszaków), zafascynowana różnego rodzaju grami narracyjnymi. Pisze zawsze dla przyjemności i znajduje ją nawet w tworzeniu notatek. Buszuje we wszelakich tekstach kultury, z zamiłowaniem w zbiorach plakatów i teledyskach, reprezentujących wszelkie gatunki muzyczne.