Badania terenowe i eksperymenty na lekcjach biologii – kurs doskonalący

W semestrze letnim roku szkolnego 2021/2022 Szkoła Edukacji PAFW i UW zaprasza nauczycieli i nauczycielki na  kurs „Badania terenowe i eksperymenty na lekcjach biologii”.

UWAGA: Trwają zapisy na kurs w roku szkolnym 2021/2022. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ

Kurs jest skierowany do czynnych nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy chcą rozwinąć warsztat nauczycielski. Będzie się składać z 7 spotkań stacjonarnych na Kampusie Ochota UW oraz w jego okolicach. Kurs będzie się składał z dwóch modułów:

  1. Moduł dotyczący różnorodności bezkręgowców żyjących w wodzie, na lądzie i w powietrzu. Będziemy oglądać i nazywać najpopularniejsze płazińce, pierścienice, stawonogi i mięczaki, które pozwolą się dostrzec podczas naszego spaceru. Wykorzystamy siatki do organizmów wodnych, siatki entomologiczne, czerpaki, pułapki Barbera i aparat Tulgrena.
  2. Drugi moduł będzie poświęcony obserwacjom terenowym i technikom dydaktycznym związanym z poznawaniem terenu wokół szkoły, roślin drzewiastych  i czystości powietrza. Towarzyszyć nam będzie myślenie projektowe i międzydziedzinowe – jak łączyć obserwacje przyrodnicze z językiem angielskim, polskim, matematyką, plastyką czy muzyką.
Wszystkie zastosowane techniki są możliwe do przeprowadzenia razem z uczniami w dowolnym wieku. Część zajęć spędzimy na spacerach po obrzeżach Lasu Kabackiego, część w parkach miejskich wokół Kampusu Ochota, a podsumowaniem zajęć zajmiemy się w laboratorium na Kampusie Ochota.

Kurs dla nauczycieli biologiiSpotkania były dla mnie
formą relaksu i atmosfera była bardzo życzliwa i radosna. Kurs ten był dla mnie bardzo pomocny i zdecydowanie urozmaicił prowadzenie moich
lekcji. Myślę, że moi uczniowie którzy dostali coca colę zamiast płynu Lugola będą to długo pamiętać 🙂

– biolożka, uczestniczka kursu realizowanego przez Szkołę Edukacji

ZAPISY

Zapisy na kurs odbywają się za pomocą FORMULARZA. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, a także wniesienie opłaty.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

  • Prowadzący: Hanna Będkowska, Jan Goldstein, Joanna Lilpop
  • Liczba godzin lekcyjnych: 28
  • Liczba spotkań: 7 spotkań stacjonarnych
  • Terminy spotkań: wybrane środy w godz. 15:00 – 18:00
  • Daty spotkań: 20.04; 27.04; 11.05; 18.05; 25.05; 8.06; 22.06
  • Cena: 450 zł

Śledź nas na Facebooku!

Zobacz również inne nasze kursy doskonalące TUTAJ

Dodatkowych informacji na temat kursów udziela Małgorzata Siłka: m.silka@szkolaedukacji.pl, tel. 505 759 800

Małgorzata Siłka, m.silka@fde.org.pl,  505 759 800