100 pomysłów jak pomóc uczniom się uczyć – dobre nawyki uczenia się ONLINE

Szkoła Edukacji PAFW i UW zaprasza nauczycieli i nauczycielki na  kurs online „100 pomysłów jak pomóc uczniom się uczyć – dobre nawyki uczenia się” dotyczący wspierania uczniów w skutecznym pozyskiwaniu i utrwalaniu wiedzy oraz dobrych nawyków umysłowych, organizowany przez Fundację Dobrej Edukacji w ramach programu Szkoły Edukacji PAFW i UW.

Kurs ma na celu pomóc nauczycielom różnych przedmiotów zaplanować swoją pracę i osiągnąć ważny cel. Chodzi o to, by nie tylko prezentować uczniom wiedzę przedmiotową, ale również pomóc im skutecznie się uczyć, nabywać umiejętności i nawyki niezbędne przez całe życie. W programie została wykorzystana koncepcja wymiarów uczenia się (R.J. Marzano) oraz nawyków umysłowych (B.Kallick, A.Costa). Kurs jest skierowany do czynnych nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Udział w kursie pomoże uczestnikom:

 • poddać refleksji stosowane przez siebie strategie nauczania
 • planować swoje zajęcia tak, aby zapewnić uczniom coraz większą autonomię
 • wiązać skutecznie treści przedmiotowe z rozwojem sprawności uczenia się oraz kompetencjami kluczowymi
 • poszerzyć rozumienie struktury wiedzy, a także systematycznie powiększać własny repertuar metod i narzędzi wpływających na skuteczne pozyskiwanie i utrwalanie wiedzy
 • przejmować odpowiedzialność nie tylko za doraźny efekt kształcenia, ale również za trwałe całożyciowe przygotowanie do rozwoju i doskonalenia.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, a więc uczestnicy będą mogli wykorzystywać swoje wcześniejsze doświadczenia. Pojawi się wiele okazji do refleksji na temat swojej praktyki, wymiany doświadczeń, a także wspólnego projektowania lekcji i zadań dla uczniów.

ZAPISY

Zapisy na kursy prowadzimy wyłącznie poprzez formularz do 16 lutego 2021 lub do wyczerpania limitu miejsc. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń oraz wniesienie opłaty.

Co ważne, kursy są realizowane w czasie rzeczywistym. W związku z tym uczestnicy muszą w podanych terminach mieć zagwarantowany dostęp do komputera z łączem internetowym.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 • Prowadzący: Grażyna Czetwertyńska
 • Liczba godzin lekcyjnych: 21
 • Liczba spotkań: 7
 • Dzień spotkań: poniedziałki, godz. 15.30 – 17.45
 • Terminy spotkań: 1.03, 8.03, 22.03, 29.03. 12.04, 19.04, 26.04
 • Cena: 300 zł

UWAGA! Na kursie zarezerwowaliśmy dwa bezpłatne miejsca dla nauczycieli ze szkół publicznych położonych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

Uwaga! Limit bezpłatnych miejsc został wyczerpany!

Chcesz być na bieżąco – śledź nas zatem na Facebooku!

Dodatkowych informacji na temat kursów udziela Małgorzata Siłka: m.silka@szkolaedukacji.pl, tel. 505 759 800

Małgorzata Siłka, m.silka@fde.org.pl,  505 759 800