100 pomysłów na lekcje matematyki

Szkoła Edukacji PAFW i UW zaprasza nauczycieli i nauczycielki na kurs „100 pomysłów na lekcje matematyki” z zakresu dydaktyki matematyki, organizowany przez Fundację Dobrej Edukacji w ramach programu Szkoły Edukacji PAFW i UW.

Uwaga! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zapisy na kurs dla matematyków zostały zakończone. Dysponujemy ostatnimi miejscami na kurs doskonalący „100 pomysłów na relacje z uczniami”. WIĘCEJ

Kurs “100 pomysłów na lekcje matematyki” jest skierowany do czynnych nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcą rozwinąć warsztat nauczycielski. Składa się z 52 godzin ćwiczeń, wykładów i warsztatów prowadzonych podczas piętnastu spotkań przez wykładowców Szkoły Edukacji. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat. 

Uczestnicy kursu:

  • rozwiną umiejętności niezbędne w nauczaniu procesów takich jak: analiza informacji, budowanie modeli matematycznych, budowanie strategii rozwiązywania problemów matematycznych, rozumowanie i argumentacja
  • rozwiną umiejętności rozpoznawania i pokonywania trudności uczniów związanych z uczeniem się matematyki
  • poznają sposoby dostosowania nauczania do wymagań podstawy programowej
  • będą poddawać refleksji proces edukacyjny i wykorzystywać wyniki tych obserwacji do analizy czynności pedagogicznych

Terminy i godziny spotkań: środy, 16.15-19.15

Daty spotkań: 2.10, 16.10, 30.10, 13.11, 27.11, 11.12, 8.01, 22.01, 5.02, 4.03, 18.03, 1.04, 15.04

Pełen profesjonalizm i dobra energia! Wiele refleksji dotyczących różnych podejść do nauczania matematyki i do problemów uczniów, wiele ciekawych rozwiązań, gier i zabaw matematycznych.

 

ZAPISY

Zapisy na kursy prowadzone są do 30 września 2019 poprzez formularz dostępny na stronie internetowej SE. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września lub do wyczerpania limitu miejsc.  Grupa ruszy przy zebraniu minimum 15 osób.

Przy kwalifikowaniu zgłoszeń brane są pod uwagę:

  •         kolejność zgłoszenia
  •         uzasadnienie motywacji do uczestniczenia w kursie

Z kursów skorzystać mogą jedynie nauczyciele, którzy w bieżącym roku szkolnym są aktywni zawodowo. Mentorzy współpracujący z SE mogą się zgłaszać jedynie na kurs z kompetencji wychowawczo-komunikacyjnych.

KOSZTY

750 zł

MIEJSCE

Kursy odbywają się w siedzibie Szkoły Edukacji PAFW i UW, przy ulicy Banacha 2c (Kampus Ochota UW)

Dodatkowych informacji na temat kursów udziela Małgorzata Siłka: m.silka@szkolaedukacji.pl, tel. 505 759 800

Małgorzata Siłka, m.silka@fde.org.pl   505 759 800