Relacje matematyczne – relacje na matematyce ONLINE

Szkoła Edukacji PAFW i UW zaprasza na zupełnie nowy kurs „Relacje matematyczne – relacje na matematyce”. Kurs  dla nauczycieli matematyki realizowany jest online i łączy efektywną pracę na lekcjach matematyki z budowaniem relacji z uczniami.

Nabór do kursu trwa!

Jak utrzymać kontakt z uczniami, kiedy nie możemy zajrzeć do ich zeszytów ani podejść do ich ławek? Jak tworzyć zadania do pracy indywidualnej i do pracy w grupach, które będą aktywizowały uczniów na lekcjach matematyki?
Jak monitorować i wspierać ich pracę? Jak integrować klasę, aby atmosfera sprzyjała uczeniu się? Właśnie tego uczestnicy dowiedzą się na naszym nowym kursie „Relacje matematyczne i relacje na matematyce”.

Jedyny taki kurs dla nauczycieli matematyki w Polsce

Odkąd przeszliśmy z nauczaniem w świat online, nie widzimy naszych uczniów, nie możemy podejść do ich ławek czy zajrzeć do zeszytów. Wydawać się może, że straciliśmy kontrolę nad tym, czego się uczą i co się z nimi dzieje. Podczas kursu przyjrzymy się metodom pracy i narzędziom, które pozwolą nam monitorować aktywność uczniów podczas zajęć, obserwować ich postępy, poziom zaangażowania.

32-godzinny kurs składa się z 8 spotkań online prowadzonych w czasie rzeczywistym. Zajęcia prowadzą wykładowczynie z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym, a także akademickim. Po ukończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat.

CELE KURSU:

  • doświadczenie pracy w grupie nad zadaniami matematycznymi (wcielenie się w rolę ucznia);
  • analiza możliwości budowania relacji z uczniami, jak również pomiędzy uczniami, jakie stwarzają lekcje matematyki;
  • doskonalenie umiejętności zarządzania klasą podczas pracy różnymi metodami (formułowanie zasad, ich wpływ na utrzymywanie dobrych relacji w klasie i ładu na lekcji, interwencje w przypadku naruszenia zasad);
  • poznanie metod i technik służących budowaniu i rozwijaniu relacji w klasie.

ZAPISY

Zapisy na kursy prowadzimy wyłącznie poprzez formularz. Z kursów skorzystać mogą jedynie nauczyciele, którzy w bieżącym roku szkolnym są aktywni zawodowo.

Co ważne, kursy są realizowane w czasie rzeczywistym. W związku z tym uczestnicy muszą w podanych terminach mieć zagwarantowany dostęp do komputera z łączem internetowym. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

  • Prowadzący: Maria Samborska, Magdalena Jurewicz
  • Liczba godzin lekcyjnych: 32
  • Liczba spotkań: 8
  • Dzień spotkań: środy, godz. 15.30 – 18.30
  • Terminy spotkań:  3.03, 17.03, 31.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 9.06
  • Cena: 400 zł

Chcesz wiedzieć więcej? Śledź nas zatem na Facebooku!

Dodatkowych informacji na temat kursów udziela Małgorzata Siłka: m.silka@szkolaedukacji.pl, tel. 505 759 800

Małgorzata Siłka, m.silka@fde.org.pl,    505 759 800