O współczesności retoryki – Michał Rusinek w Szkole Edukacji

Czy w szkolnej rzeczywistości jest miejsce na retorykę? O tym porozmawiamy na kolejnym Otwartym Seminarium Nowohumanistycznym. Naszym gościem będzie prof. Michał Rusinek. Zapraszamy już w czwartek, 5 marca o 16:30.

Retoryka wydaje się nam dziedziną starożytną, którą zajmują się wyłącznie przykurzeni archeologowie. Tymczasem jest obecna w kulturze i edukacji, choć ukrywa się pod różnymi maskami nowoczesnych dziedzin: PR-u, reklamy, sztuki negocjacji, perswazji. Czy jest dla niej miejsce także we współczesnej szkole? Właśnie o to zapytamy kolejnego gościa Otwartego Seminarium Nowohumanistycznego, prof. Michała Rusinka – literaturoznawcę, tłumacza, pisarza, wieloletniego sekretarza Wisławy Szymborskiej.

Prof. Michał Rusinek w Szkole Edukacji

Warsztaty kierujemy do nauczycieli, studentów, a także wszystkich pasjonatów języka polskiego. Wspólnie uświadomimy sobie źródła retoryki, jej trwanie i współczesne zastosowania.
Otwarte Seminaria w Szkole Edukacji są jak zawsze bezpłatne i ogólnodostępne. Nie ma konieczności zapisywania się na nie – wystarczy pojawić się na spotkaniu. Kalendarz seminariów jest dostępny TUTAJ i na naszym profilu na Facebooku.

Uczestnicy co najmniej 6 spotkań w ramach Seminariów Lekturowych i Nowohumanistycznych mogą również otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie w cyklu. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka Agata Patalas: a.patalas@szkolaedukacji.pl.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.