Myśląca Klasa. Zobacz, jak pobudzić uczniów do myślenia!

Myśląca klasa warsztaty

Myśląca Klasa jest innowacyjną metodą prowadzenia zajęć, opracowaną przez kanadyjskiego eksperta edukacji matematycznej, prof. Petera Liljedahla. W Szkole Edukacji badamy ją i rozwijamy tak, by mogła służyć nauczycielom wielu przedmiotów.

Metoda Myślącej Klasy to zestaw drobnych zmiany w sposobie prowadzenia lekcji, które mogą w rewolucyjny sposób zmienić klasową rzeczywistość i pobudzić aktywność i kreatywność uczniów. Opiera się na prostym założeniu: dzieciom w klasie nie chce się myśleć, więc w większości tego nie robią. Zespół Petera Liljedahla wyróżnił 14 elementów, które realnie wpływają na budowanie klasy myślącej matematycznie. Mogą jednak także doskonale się sprawdzić także na innych przedmiotach.

Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją mBanku