Nadchodzi noc… Noc Biologów!

Noc biologów

Już 10 stycznia biolodzy z całej Polski spotkają się pod osłoną ciemnej nocy, aby pokazać, co w naturze piszczy. Każdy jest zaproszony! Tematem przewodnim tegorocznej Nocy Biologów są globalne zmiany środowiska.

Naukowych atrakcji oczywiście nie zabraknie także w Warszawie: na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się wiele warsztatów. Czekają też fascynujące odczyty, interaktywne stoiska, pokazy chemiczne, odczyty książek i wspólne oglądanie filmów. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, na część należy się jednak zarejestrować. Szczegóły można znaleźć TUTAJ. 

Noc Biologów ze Szkołą Edukacji

Szkoła Edukacji PAFW i UW po raz kolejny jest partnerem tego wydarzenia. Na warsztaty zapraszamy w imieniu naszych wykładowców dydaktyki biologii: Marcina Chrzanowskiego i Joanny Lilpop.

Nasz udział w Nocy Biologów nie jest przypadkowy: od ubiegłego roku realizujemy bezpłatne dzienne studia podyplomowe właśnie na ścieżce biologicznej. Wkrótce ruszy rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Przypominamy, że na studentów czekają m.in. stypendium do 2 tys. zł miesięcznie oraz bezpłatny akademik w Warszawie. Zgłoszenia będą mogli wysyłać absolwenci biologii oraz kierunków pokrewnych, np. ochrony środowiska czy biotechnologii. Zapraszamy kandydatów już w marcu!

Skąd ten pomysł?

Idea Nocy Biologów narodziła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w styczniu 2012 r. Tegoroczna, dziewiąta, odbędzie się w trzydziestu czterech ośrodkach naukowych na terenie całego kraju. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia, wyjdzie z ukrycia, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami.