Nadchodzi noc… Noc Biologów!

Noc biologów

Już 14 stycznia biolodzy z całej Polski spotkają się pod osłoną ciemnej nocy, aby pokazać, co w naturze piszczy. Każdy jest zaproszony! Szkoła Edukacji po raz kolejny ma przyjemność być partnerem wydarzeń organizowanych na Uniwersytecie Warszawskim.

Tematem przewodnim tegorocznej Nocy Biologów jest różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem. Już drugi rok z rzędu wszystkie wydarzenia będą się odbywać online, dlatego w warsztatach i wykładach mogą wziąć udział chętni z całej Polski i nie tylko. Na uczestników czekają fascynujące odczyty, pokazy, filmy, a także eksperymenty. Wydarzenia w ramach Nocy Biologów są bezpłatne. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Noc Biologów ze Szkołą Edukacji

Szkoła Edukacji PAFW i UW po raz kolejny jest partnerem tego wydarzenia. Nasz udział w Nocy Biologów nie jest przypadkowy: już trzeci rok z rzędu realizujemy bezpłatne dzienne studia podyplomowe właśnie na ścieżce biologicznej. Wkrótce ruszy rekrutacja na rok akademicki 2022/2023. Przypominamy, że na studentów czekają m.in. stypendium do 2 tys. zł miesięcznie, a także bezpłatny akademik w Warszawie. Zgłoszenia mogą wysyłać absolwenci i absolwentki biologii oraz kierunków pokrewnych, np. ochrony środowiska czy biotechnologii. Zapraszamy kandydatów już w marcu!

Skąd ten pomysł?

Idea Nocy Biologów narodziła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w styczniu 2012 r. Tegoroczna odbędzie się w 35 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem życia wyjdzie z ukrycia, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować dzięki wykorzystaniu prostych metod.