Szkoła Edukacji – poznaj nas!

Szkoła Edukacji Rekrutacja

Szkoła Edukacji to miejsce, w którym pokazujemy przyszłym, początkującym i doświadczonym nauczycielom, jak uczyć i wychowywać w każdym działaniu.

• Budujemy wspólnotę skutecznych i zaangażowanych pedagogów
  • Dajemy im praktyczną wiedzę i sprawdzone narzędzia
  • Tworzymy przestrzeń do rozmowy o tym, czym jest dobra edukacja

Szkoła Edukacji powstała w 2015 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Uniwersytetem Warszawskim. Co ważne, nasze działania mają charakter niekomercyjny – są nastawione na poprawę jakości edukacji w Polsce.

Co robimy?

Jesteśmy jedynym miejscem w Polsce, które prowadzi dzienne bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli języka polskiego, historii i WOS, biologii oraz matematyki. Dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności uczą się u nas osoby z całej Polski. Co więcej, nasi studenci otrzymują wysokie stypendium i darmowy akademik w Warszawie.

Więcej o studiach w Szkole Edukacji

Zobacz, co mówią absolwenci o studiach w Szkole Edukacji

Prowadzimy też całoroczne kursy dla nauczycieli i warsztaty psychologiczno-dydaktyczne dla rad pedagogicznych. Ale to nie wszystko – organizujemy także bezpłatne, otwarte seminaria lekturowe i nowohumanistyczne dla nauczycieli, którzy poszukują nowych rozwiązań i edukacyjnych inspiracji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursach doskonalących dla nauczycieli i warsztatach dla rad pedagogicznych, kliknij TUTAJ.

Czym wyróżnia się Szkoła Edukacji?

Nasi wykładowcy, tutorzy i mentorzy są wszechstronnie przygotowani od strony akademickiej, choć znają też od podszewki realia pracy w szkole. Nie tylko odpowiadamy na pytanie, jak zostać nauczycielem, ale też przywiązujemy ogromną wagę do nauczycielskiego doświadczenia. W związku z tym studenci Szkoły Edukacji uczą się i od razu sprawdzają zdobytą wiedzę podczas codziennych praktyk w szkołach. Pomagamy im przygotować się na konkretne wyzwania wychowawcze i dydaktyczne.

Oprócz tego sprawdzamy w działaniu innowacyjne rozwiązania z najlepszych ośrodków edukacyjnych na świecie i przekładamy je na język konkretnego szkolnego przedmiotu.

To wszystko sprawia, że takiego programu kształcenia nauczycieli nie ma w żadnym innym miejscu w Polsce.

Oto pytania, które nurtują wielu nauczycieli. Specjalnie dla Was odpowiadają na nie wykładowcy Szkoły Edukacji PAFW i UW.