Nie mam doświadczenia nauczycielskiego, więc cieszę się, że mogę praktykować w tak bezpiecznej atmosferze. W Szkole Edukacji nigdy nie miałam poczucia, że zostałam z czymś sama. Zawsze towarzyszy mi tutor lub mentor. Ciężko pracują nad tym, żeby zrobić z nas dobrych nauczycieli.
Elżbieta Lewak, studentka ścieżki polonistycznej
Zalety? Komfortowe i stymulujące warunki do rozwoju i to na bardzo wielu płaszczyznach. Patrząc zupełnie praktycznie – te studia są bezpłatne, a to nie jest reguła, jeśli chodzi o studia podyplomowe. Dodatkowo otrzymujemy też stypendia, dzięki którym możemy być niezależni finansowo.
Marcin Waincetel, student ścieżki polonistycznej
Nie znałam metod ani sposobów, które mogłabym wykorzystać podczas lekcji, nie wiedziałam, jak rozmawiać z całą klasą, jednocześnie zachowując dyscyplinę. Brakowało mi też kompetencji wychowawczych. Tego wszystkiego uczę się w Szkole Edukacji.
Marlena Jaśkiewicz, studentka ścieżki matematycznej
Szkoła Edukacji daje mi możliwość profesjonalnego przygotowania do pracy w zawodzie nauczyciela. Ciągła praca nad własnym warsztatem wymaga dużego zaangażowania. Dzięki SE zacząłem też efektywnie wykorzystywać swój czas.
Damian Bińkiewicz, student ścieżki matematycznej
Poznałam tu niesamowitych ludzi – pełnych pasji, zaangażowania i otwartości. Tutaj dowiaduję się, w jaki sposób uczyć uważnego czytania, krytycznego interpretowania tekstów oraz twórczego pisania. Mam również możliwość sprawdzenia swoich pomysłów w praktyce.
Samanta Dryja-Zabielska, studentka ścieżki polonistycznej

Ostatnie miejsca w Szkole Edukacji

Zostały już ostatnie miejsca w Szkole Edukacji PAFW i UW na rok 2018/2019. Kandydaci będą na bieżąco zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne. Im szybciej wyślą zgłoszenie, tym będą mieli większe szanse na miejsce oraz uzyskanie stypendium. 

Szkoła Edukacji PAFW i UW prowadzi bezpłatne, podyplomowe studia dla osób, które chcą uczyć języka polskiego lub matematyki. Studia trwają rok, odbywają się w trybie dziennym. Studenci poznają i sprawdzają w praktyce nowe metody dydaktyczne, rozwijają kompetencje wychowawcze, uczą się dopasowywać metody edukacyjne do każdego ucznia w klasie. Podczas nauki mogą ubiegać się o stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej o studiach w Szkole Edukacji >>

Uprawnienia pedagogiczne

Nauka kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego do nauczania języka polskiego lub matematyki we wszystkich typach szkół i rodzajach placówek zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami.

Wypełnij formularz i przyjdź na rozmowę

Żeby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odpowiedzieć na pytanie „Jaki model edukacji szkolnej chciałbym promować jako nauczyciel? Dlaczego chcę zostać nauczycielem?”, a w przypadku doświadczonego nauczyciela – „W jakich obszarach chcę się doskonalić / rozwijać jako nauczyciel”? Osoby, które spełnią kryteria rekrutacyjne, zostaną od razu zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli przejdą ją pozytywnie, będą mogły od razu ubiegać się o przyznanie stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie), a także miejsca w akademiku UW. Decyzję mogą otrzymać jeszcze przed zakończeniem zapisów.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce rekrutacja >>

Czym różnią się studia w SE od innych studiów podyplomowych?

  • innowacyjne metody nauczania,
  • całoroczne praktyki w szkołach (ponad 340 godzin),
  • podkreślenie roli nauczyciela, jako wychowawcy,
  • indywidualne podejście (tutoring, mentoring),
  • współpraca z Teachers College Columbia University,
  • studia są bezpłatne,
  • stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie),
  • miejsce w akademiku UW,
  • wsparcie absolwentów.