Nie znałam metod ani sposobów, które mogłabym wykorzystać podczas lekcji, nie wiedziałam, jak rozmawiać z całą klasą, jednocześnie zachowując dyscyplinę. Brakowało mi też kompetencji wychowawczych. Tego wszystkiego uczę się w Szkole Edukacji.
Marlena Jaśkiewicz, studentka ścieżki matematycznej
Nie mam doświadczenia nauczycielskiego, więc cieszę się, że mogę praktykować w tak bezpiecznej atmosferze. W Szkole Edukacji nigdy nie miałam poczucia, że zostałam z czymś sama. Zawsze towarzyszy mi tutor lub mentor. Ciężko pracują nad tym, żeby zrobić z nas dobrych nauczycieli.
Elżbieta Lewak, studentka ścieżki polonistycznej
Zalety? Komfortowe i stymulujące warunki do rozwoju i to na bardzo wielu płaszczyznach. Patrząc zupełnie praktycznie – te studia są bezpłatne, a to nie jest reguła, jeśli chodzi o studia podyplomowe. Dodatkowo otrzymujemy też stypendia, dzięki którym możemy być niezależni finansowo.
Marcin Waincetel, student ścieżki polonistycznej
Szkoła Edukacji daje mi możliwość profesjonalnego przygotowania do pracy w zawodzie nauczyciela. Ciągła praca nad własnym warsztatem wymaga dużego zaangażowania. Dzięki SE zacząłem też efektywnie wykorzystywać swój czas.
Damian Bińkiewicz, student ścieżki matematycznej
Poznałam tu niesamowitych ludzi – pełnych pasji, zaangażowania i otwartości. Tutaj dowiaduję się, w jaki sposób uczyć uważnego czytania, krytycznego interpretowania tekstów oraz twórczego pisania. Mam również możliwość sprawdzenia swoich pomysłów w praktyce.
Samanta Dryja-Zabielska, studentka ścieżki polonistycznej

Ostatnie miejsca w Szkole Edukacji

Zostały już ostatnie miejsca w Szkole Edukacji PAFW i UW na rok 2018/2019. Kandydaci będą na bieżąco zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne. Im szybciej wyślą zgłoszenie, tym będą mieli większe szanse na miejsce oraz uzyskanie stypendium. 

Szkoła Edukacji PAFW i UW prowadzi bezpłatne, podyplomowe studia dla osób, które chcą uczyć języka polskiego lub matematyki. Studia trwają rok, odbywają się w trybie dziennym. Studenci poznają i sprawdzają w praktyce nowe metody dydaktyczne, rozwijają kompetencje wychowawcze, uczą się dopasowywać metody edukacyjne do każdego ucznia w klasie. Podczas nauki mogą ubiegać się o stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie) oraz miejsce w akademiku Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej o studiach w Szkole Edukacji >>

Uprawnienia pedagogiczne

Nauka kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego do nauczania języka polskiego lub matematyki we wszystkich typach szkół i rodzajach placówek zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami.

Wypełnij formularz i przyjdź na rozmowę

Żeby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odpowiedzieć na pytanie „Jaki model edukacji szkolnej chciałbym promować jako nauczyciel? Dlaczego chcę zostać nauczycielem?”, a w przypadku doświadczonego nauczyciela – „W jakich obszarach chcę się doskonalić / rozwijać jako nauczyciel”? Osoby, które spełnią kryteria rekrutacyjne, zostaną od razu zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli przejdą ją pozytywnie, będą mogły od razu ubiegać się o przyznanie stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie), a także miejsca w akademiku UW. Decyzję mogą otrzymać jeszcze przed zakończeniem zapisów.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce rekrutacja >>

Czym różnią się studia w SE od innych studiów podyplomowych?

  • innowacyjne metody nauczania,
  • całoroczne praktyki w szkołach (ponad 340 godzin),
  • podkreślenie roli nauczyciela, jako wychowawcy,
  • indywidualne podejście (tutoring, mentoring),
  • współpraca z Teachers College Columbia University,
  • studia są bezpłatne,
  • stypendium (do 2 tys. zł miesięcznie),
  • miejsce w akademiku UW,
  • wsparcie absolwentów.