Pierwszy warsztat wyjazdowy

30 listopada w Białymstoku odbył się otwarty warsztat matematyczny, który w praktyce pokazał, na czym polega nauka w Szkole Edukacji. Na chętnych czekały ciekawe zadania, dzięki którym można było dowiedzieć się, w jaki sposób uczyć innych.

To pierwsze wyjazdowe zajęcia przygotowane przez kadrę SE. Warsztat poprowadzili Maria Samborska oraz Marcin Karpiński, dydaktycy matematyki. Spotkanie odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Kolejny przystanek

Białystok to pierwszy punkt na mapie Polski, który odwiedziła Szkoła Edukacji. Informacje o kolejnych warsztatach (nie tylko matematycznych) pojawiać się będą na tej stronie. Osoby chętne do zorganizowania spotkania w swoim mieście proszone są o przesłanie maila na adres kontakt@szkolaedukacji.pl.

– Chcemy zaprezentować Szkołę Edukacji osobom, które jeszcze o niej nie słyszały. Pokazać jak w praktyce wygląda nauka u nas – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor SE.

W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. To warsztaty dla tych, którzy po prostu lubią matematykę, dla osób, które uczą na co dzień innych, chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe, udzielają korepetycji albo dopiero zastanawiają się nad wyborem ścieżki nauczycielskiej, jako drogi zawodowej.