Program stypendialny

Jakie mam szanse na otrzymanie stypendium w Szkole Edukacji? To pytanie zadaje nam wielu przyszłych studentów. Odpowiedź brzmi: szanse są bardzo duże!

Stypendium Szkoły Edukacji przyznawane jest studentom naszych bezpłatnych dziennych studiów podyplomowych – przyszłym i już aktywnym nauczycielom języka polskiego, matematyki, historii i biologii. Więcej o tym, jak u nas studiować, dowiesz się TUTAJ.

W Szkole Edukacji przyznajemy stypendium na cały okres studiów, czyli na 10 miesięcy nauki. W roku akademickim 2021/2022 będzie ono wynosić od 1.500 do 2.000 zł brutto miesięcznie. Kiedy możesz je otrzymać? Kryteria są bardzo przejrzyste:

• pozytywnie przeszedłeś/przeszłaś rekrutację do Szkoły Edukacji PAFW i UW
  • twój dochód na członka rodziny nie przekracza 3.200 zł brutto miesięcznie

Co ważne, w przypadku osób, które na czas nauki zawieszą działalność zawodową, przy wyliczaniu dochodu na członka rodziny nie bierzemy pod uwagę dotychczasowego dochodu kandydata/kandydatki.

Szczegółowe zasady dotyczące stypendiów można znaleźć w Regulaminie przyznawania stypendiów.

Dlaczego przyznajemy tak wysokie stypendia?

Zależy nam, by nasi studenci mogli w pełni poświęcić się pracy nad budowaniem nauczycielskich umiejętności. Rozbudowany program i dzienny tryb zajęć w Szkole Edukacji uniemożliwiają pracę etatową. Dlatego właśnie oferujemy kandydatom atrakcyjne stypendia na cały okres studiów. Osoby spoza Warszawy mogą także otrzymać bezpłatny jednoosobowy pokój w akademiku UW.

Program stypendialny dzięki PAFW

Wsparcie finansowe dla studentów zawdzięczamy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Jest ona głównym inicjatorem powstania i fundatorem Szkoły Edukacji.

PAFW realizuje programy w trzech obszarach tematycznych: edukacja, rozwój społeczności lokalnych oraz dzielenie się polskimi doświadczeniami z transformacji. Skupia się na wyrównywaniu szans edukacyjnych, modernizacji oświaty, a także wyzwalaniu i wspieraniu energii obywatelskiej w lokalnych społecznościach.