Jesteś po historii, polonistyce, biologii lub matematyce? Już uczysz w szkole i szukasz szansy na dalszy rozwój i atrakcyjny program stypendialny? Aplikuj do Szkoły Edukacji na jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe. Czeka na Ciebie stypendium 2 tys. zł/mc oraz darmowy akademik. 

W roku akademickim 2019/2020 zapraszamy na studia w ramach jednej z czterech ścieżek nauczycielskich:

  • Język polski
  • Historia i WOS
  • Matematyka
  • Biologia z przyrodą

Formularz rekrutacyjny dostępny jest TUTAJ.

Szczegóły rekrutacji znajdują się TUTAJ.

Kto może przystąpić do rekrutacji?

Do Szkoły Edukacji kandydować może każdy magister filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii, a także kierunków pokrewnych do biologii i matematyki, np. fizyki, chemii, biotechnologii czy ochrony środowiska. Zgłaszać mogą się również czynni nauczyciele ze stażem pracy do 10 lat.

Rekrutacja trwa do 31 lipca. Rozmowy z kandydatami oraz rozpatrywanie wniosków o stypendium i akademik odbywa się na bieżąco. Zajęcia w roku akademickim 2019/2020 rozpoczną się pod koniec sierpnia.

Stypendia, akademik i nie tylko

W przeciwieństwie do tradycyjnych studiów podyplomowych, nauka odbywa się tam w trybie dziennym – dzięki temu studenci zdobywają wiedzę akademicką i mają możliwość jej natychmiastowego wypróbowania podczas praktyk w wyselekcjonowanych placówkach. Ze względu na to studiów nie da się połączyć z pracą na pełen etat. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na wsparcie – Szkoła Edukacji dysponuje pulą kilkudziesięciu stypendiów do 2000 zł miesięcznie. Szanse na jego otrzymanie są bardzo duże: aktualnie dostaje je 95 procent wszystkich studentów. Osoby spoza Warszawy mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendium, a także o bezpłatny jednoosobowy pokój w akademiku UW.

Co dają studia w Szkole Edukacji?

Absolwenci otrzymają dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, uprawnienia nauczycielskie oraz gwarantowaną ofertę pracy w zawodzie. Zostaną też objęci dwuletnim programem wsparcia. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym Kampusie Ochota UW blisko centrum Warszawy.

Tak bogata oferta edukacyjna i stypendialna dla studentów jest możliwa dzięki współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Dobrej Edukacji. Program studiów został stworzony we współpracy z ekspertami prestiżowego nowojorskiego Teachers College Uniwersytetu Columbia.

 

Stawiamy na praktyczne kształcenie, pokazywanie skutecznych narzędzi dydaktyczno-wychowawczych oraz kompetencje przydatne w każdym zawodzie: efektywną komunikację, zarządzanie i przywództwo w grupie, projektowanie i realizację strategii uczenia czy planowanie pracy. Nasze studia dają profesjonalne przygotowanie pedagogiczne, rozwijają zdolności liderskie i twórcze. – dyrektorka Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając

Proces naboru do Szkoły Edukacji jest dwuetapowy. Przed przystąpieniem do rekrutacji prosimy o zapoznanie się z informacjami w zakładce studia.