Poloniści, matematycy, biolodzy i historycy: trwa nabór na jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe z zakresu dydaktyki i kompetencji psychologiczno-pedagogicznych. Na studentów czeka stypendium i darmowy akademik w Warszawie. Zgłoszenia można wysyłać do 10 czerwca.

W roku akademickim 2019/2020 zapraszamy na studia w ramach jednej z czterech ścieżek nauczycielskich:

• Język polski
  • Historia i WOS
  • Matematyka
  • Biologia z przyrodą

Formularz rekrutacyjny dostępny jest TUTAJ.

Szczegóły rekrutacji znajdują się TUTAJ.

Kto może przystąpić do rekrutacji? Każdy absolwent magisterskich studiów kierunkowych: filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii – w przypadku dwóch ostatnich w grę wchodzą także kierunki pokrewne, np. fizyka, chemia, biotechnologia czy ochrona środowiska. Kandydować mogą także czynni nauczyciele ze stażem pracy do 10 lat.

II tura rekrutacji potrwa do 10 czerwca. Warto się pospieszyć, bo kandydaci z pierwszych tur mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendia.

Stypendium, akademik i nie tylko

W przeciwieństwie do tradycyjnych studiów podyplomowych, w Szkole Edukacji nauka odbywa się w trybie dziennym – dzięki temu studenci zdobywają opartą na badaniach wiedzę akademicką, ale też możliwość jej natychmiastowego wypróbowywania w prawdziwym środowisku szkolnym podczas praktyk w wyselekcjonowanych placówkach.

Ze względu na tryb zajęć, studiów nie da się połączyć z pracą na pełen etat. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na bardzo duże wsparcie od fundatora – Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program studiów został stworzony we współpracy z ekspertami prestiżowego nowojorskiego Teachers College Uniwersytetu Columbia.

Stawiamy na praktyczne kształcenie, pokazywanie skutecznych narzędzi dydaktyczno-wychowawczych oraz kompetencje przydatne w każdym zawodzie: efektywną komunikację, zarządzanie i przywództwo w grupie, projektowanie i realizację strategii uczenia czy planowanie pracy. Nasze studia dają profesjonalne przygotowanie pedagogiczne, rozwijają zdolności liderskie i twórcze. – dyrektorka Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając

Zmieniamy szkołę na lepsze

Bezpłatne studia podyplomowe powstały dzięki współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Dobrej Edukacji.

Wierzymy w prestiż zawodu nauczyciela i wiemy, że dobry pedagog jest najważniejszym elementem każdego modelu edukacji. Chcemy zmieniać polska szkołę na lepsze. Dzięki dwóm nowym ścieżkom, z oferty Szkoły Edukacji może skorzystać kolejna grupa przyszłych i obecnych pedagogów. Rozwijanie umiejętności nauczycieli uczących historii i WOS oraz biologii jest niezwykle ważne ze względu na kompetencje kluczowe dla młodych ludzi, którzy wkrótce staną się obywatelami XXI wieku: myślenia krytycznego i myślenia naukowego. Z tego punktu widzenia otwarcie nowych kierunków Historia i WOS oraz Biologia z przyrodą jest oczywistym wyborem. – dyrektorka programowa Szkoły Edukacji, Magdalena Swat-Pawlicka

Proces rekrutacji do Szkoły Edukacji jest dwuetapowy. Przed przystąpieniem do rekrutacji prosimy o zapoznanie się z informacjami w zakładce studia.