Poloniści, matematycy, biolodzy i historycy: ruszył nabór na jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe z zakresu dydaktyki i kompetencji psychologiczno-pedagogicznych. Rekrutacja do Szkoły Edukacji potrwa do 24 kwietnia.

W roku akademickim 2019/2020 zapraszamy na studia w ramach jednej z czterech ścieżek nauczycielskich:

• Język polski
  • Historia i WOS
  • Matematyka
  • Biologia z przyrodą

Formularz rekrutacyjny dostępny jest TUTAJ.

Szczegóły rekrutacji znajdują się TUTAJ.

Kto może przystąpić do rekrutacji? Każdy absolwent magisterskich studiów kierunkowych: filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii – w przypadku dwóch ostatnich w grę wchodzą także kierunki pokrewne, np. fizyka, chemia, biotechnologia czy ochrona środowiska. Kandydować mogą także czynni nauczyciele ze stażem pracy do 10 lat.

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 24 kwietnia. W razie wolnych miejsc możliwy jest dodatkowy nabór, warto jednak się pospieszyć, bo kandydaci z pierwszej tury mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendia.

Stypendium, akademik i nie tylko

W przeciwieństwie do tradycyjnych studiów podyplomowych, w Szkole Edukacji nauka odbywa się w trybie dziennym – dzięki temu studenci zdobywają opartą na badaniach wiedzę akademicką, ale też możliwość jej natychmiastowego wypróbowywania w prawdziwym środowisku szkolnym podczas praktyk w wyselekcjonowanych placówkach.

Ze względu na tryb zajęć, studiów nie da się połączyć z pracą na pełen etat. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na bardzo duże wsparcie od fundatora – Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program studiów został stworzony we współpracy z ekspertami prestiżowego nowojorskiego Teachers College Uniwersytetu Columbia.

Stawiamy na praktyczne kształcenie, pokazywanie skutecznych narzędzi dydaktyczno-wychowawczych oraz kompetencje przydatne w każdym zawodzie: efektywną komunikację, zarządzanie i przywództwo w grupie, projektowanie i realizację strategii uczenia czy planowanie pracy. Nasze studia dają profesjonalne przygotowanie pedagogiczne, rozwijają zdolności liderskie i twórcze. – dyrektorka Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając

Zmieniamy szkołę na lepsze

Bezpłatne studia podyplomowe powstały dzięki współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Dobrej Edukacji.

Wierzymy w prestiż zawodu nauczyciela i wiemy, że dobry pedagog jest najważniejszym elementem każdego modelu edukacji. Chcemy zmieniać polska szkołę na lepsze. Dzięki dwóm nowym ścieżkom, z oferty Szkoły Edukacji może skorzystać kolejna grupa przyszłych i obecnych pedagogów. Rozwijanie umiejętności nauczycieli uczących historii i WOS oraz biologii jest niezwykle ważne ze względu na kompetencje kluczowe dla młodych ludzi, którzy wkrótce staną się obywatelami XXI wieku: myślenia krytycznego i myślenia naukowego. Z tego punktu widzenia otwarcie nowych kierunków Historia i WOS oraz Biologia z przyrodą jest oczywistym wyborem. – dyrektorka programowa Szkoły Edukacji, Magdalena Swat-Pawlicka

Proces rekrutacji do Szkoły Edukacji jest dwuetapowy. Przed przystąpieniem do rekrutacji prosimy o zapoznanie się z informacjami w zakładce studia.