Rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe. Wkrótce kolejny nabór!

Jesteś po historii, polonistyce, biologii, matematyce lub kierunku pokrewnym? Szukasz szansy na dalszy rozwój i atrakcyjny program stypendialny? Wkrótce ruszy kolejna rekrutacja do Szkoły Edukacji. Zapraszamy na jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla nauczycieli.

Wkrótce ruszy rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Informacje o naborze zostaną opublikowane na początku marca 2020 r. 

Prowadzimy studia w ramach czterech ścieżek nauczycielskich:

 • język polski
 • historia i wiedza o społeczeństwie
 • matematyka
 • biologia z przyrodą

Czekają na Ciebie:

 • bezpłatne dzienne studia podyplomowe
 • stypendium do 2 tys. zł miesięcznie
 • darmowy pokój w akademiku UW
 • uprawnienia nauczycielskie
 • dyplom Uniwersytetu Warszawskiego
 • gwarantowana propozycja pracu

Kto może przystąpić do rekrutacji?

 • każdy magister filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii
 • każdy magister kierunków pokrewnych do biologii i matematyki, np. fizyki, chemii, biotechnologii, ochrony środowiska itp.
 • czynni nauczyciele j. polskiego, historii, matematyki lub biologii ze stażem pracy do 10 lat.

 

Rekrutacja do Szkoły Edukacji – jak wygląda?

W procesie rekrutacji sprawdzamy wiedzę merytoryczną kandydata, a także jego predyspozycje do wykonywania zawodu nauczyciela. O tym, jak przebiega rekrutacja, jak wyglądają studia i co oferujemy naszym studentom dowiesz się z naszego przewodnika

W przewodniku znajdziesz również informacje o stypendium w Szkole Edukacji. Co ważne, szanse na jego uzyskanie są bardzo duże. Świadczy o tym fakt, że w roku akademickim 2019/2020 wszyscy nasi studenci otrzymali wsparcie na okres 10 miesięcy (od sierpnia do maja). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie stypendialnym, kliknij TUTAJ.

Szkoła Edukacji – kim jesteśmy?

Szkoła Edukacji PAFW i UW to miejsce, w którym pokazujemy przyszłym i początkującym nauczycielom, jak uczyć i wychowywać w każdym działaniu.

 • Budujemy wspólnotę skutecznych i zaangażowanych pedagogów
 • Dajemy im praktyczną wiedzę i sprawdzone narzędzia
 • Tworzymy przestrzeń do rozmowy o tym, czym jest dobra edukacja

Nasza szkoła powstała w 2015 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Uniwersytetem Warszawskim. Co istotne, działania SE mają charakter niekomercyjny – są nastawione na poprawę jakości edukacji w Polsce.

Jesteśmy jedynym miejscem w Polsce, które prowadzi bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego, historii i WOS, biologii oraz matematyki. Prowadzimy też całoroczne kursy doskonalące i warsztaty psychologiczno-dydaktyczne dla rad pedagogicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursach doskonalących i warsztatach dla rad pedagogicznych, kliknij TUTAJ.