Rekrutacja na stanowiska tutora historii i WOS oraz biologii

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje kandydatów na stanowisko TUTORA historii i wiedzy o społeczeństwie oraz TUTORA biologii.

Szkoła Edukacji PAFW i UW oferuje dzienne studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego, łączące teorię i praktykę w dualnym systemie studiów. Projekt realizowany jest we współpracy z doświadczonym i prestiżowym Teachers College Uniwersytetu Columbia.

Tutorzy będą prowadzili zajęcia praktyczne ze studentami. Będą otaczali ich indywidualną opieką oraz udzielali im merytorycznego wsparcia w czasie praktyk w szkołach.

Wybranym kandydatom oferujemy:

• bezpłatne, kompleksowe szkolenie przygotowujące do pełnienia roli tutora/ wykładowcy
  • zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach w Warszawie, w wymiarze godzinowym do ustalenia na etapie rekrutacji.

Wymagania dla stanowiska TUTOR:

1. Co najmniej pięcioletnie doświadczenie w roli nauczyciela historii/ historii i wiedzy o społeczeństwie lub biologii;
  2. Udokumentowana szersza refleksja nad edukacją, wykraczająca poza własną praktykę nauczycielską (np. publikacje, wystąpienia konferencyjne, opublikowane materiały dydaktyczne, praca w projektach edukacyjnych);
  3. Zdolność do refleksyjnego, krytycznego spojrzenia na własne nauczanie oraz do prezentowania własnych doświadczeń w sposób przydatny dla innych;
  4. Umiejętność analizowania procesów nauczania i uczenia się uczniów;
  5. Otwartość na nowe perspektywy, chęć uczenia się;
  6. Umiejętność i chęć pracy w zespole.

Pożądane będą również:

1. Doświadczenie w coachingu/mentoringu;
  2. Znajomość języka angielskiego w stopniu wystarczającym do czytania tekstów o charakterze akademickim.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie na adres m.jurewicz@szkolaedukacji.pl:

• CV
  • Listu motywacyjnego
  • Przykładowego tekstu/materiału własnego autorstwa (wcześniej publikowanego lub specjalnie przygotowanego) na dowolny temat związany z edukacją (2-5 stron)
  • Pisemnej wypowiedzi na jeden z dwóch poniższych tematów:
    • Jakie są Pana/i zdaniem siły i słabości programów kształcenia nauczycieli w Polsce? Proszę wybrać jedno wyzwanie i przedstawić swój pomysł na jego rozwiązanie. (nie więcej niż 2 strony)
    • W Pana/i opinii, jakich kompetencji szczególnie potrzebują nauczyciele (do wyboru: historii i wiedzy o społeczeństwie/biologii lub nauczyciele w ogóle) rozpoczynający dziś pracę w polskich szkołach? Prosimy wybrać jedną z nich i zaproponować, w jaki sposób mogłaby być rozwijana w podyplomowym programie kształcenia nauczycieli. (nie więcej niż 2 strony)

Na zgłoszenia czekamy do 16 grudnia 2018 r.

Wybranych kandydatów zaprosimy do kolejnego etapu rekrutacji w styczniu.

Szkoła Edukacji zapewnia pełną dyskrecję w przedmiocie przebiegu rekrutacji oraz osób biorących w niej udział.

Szanując Państwa prywatność i wykonując obowiązek informacyjny w związku z zapisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. uprzejmie informujemy:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Dobrej Edukacji mieszcząca się pod adresem: ul. Banacha 2C w Warszawie, telefon: 22 55 43 789, adres e-mail: fde@fde.org.pl.
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach statutowych Fundacji Dobrej Edukacji, w szczególności przeprowadzenia rekrutacji.
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres rekrutacji.
  4. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  5. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Ogólnego Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO).
  6. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim.
  7. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.
  8. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.
  9. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do przeprowadzenia rekrutacji (art. 6 ust. 1 lit. b RODO).

W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do dyspozycji pod adresem mailowym: m.jurewicz@szkolaedukacji.pl lub telefonicznie: 501 701 125.