Rok wspólnej pracy

25 maja w Szkole Edukacji odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów dla dyrektorów szkół, w których przez cały rok odbywały się praktyki studentów. – Uważamy, że praktyki szkolne są kluczowym elementem kształcenia nauczycieli. Sama teoria nie wystarczy, aby zostać dobrym nauczycielem i wychowawcą – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor SE.

– Dzięki praktykom studentki i studenci budują ze swoimi mentorami prawdziwe relacje typu mistrz-uczeń – mówi Magdalena Jurewicz, odpowiedzialna w SE za współpracę ze szkołami praktyk.

Wzajemne uczenie się

Podczas roku wspólnej pracy mentorzy wspierali studentów SE podczas codziennej pracy w szkole. Pomagali w tworzeniu konspektów, analizowali lekcje, podpowiadali, ale również sami, z innej perspektywy mogli spojrzeć na własne lekcje.

– Dla naszej szkoły najważniejsza była możliwość wzajemnego uczenia się. Mentorki chętnie uczestniczą w spotkaniach, a potem dzielą się wiedzą z koleżankami i koleżankami – mówi Iwona Turowska, dyrektor SP nr 314.

– Dzięki współpracy z SE mamy więcej możliwości na rozmowę o własnym warsztacie. Mogliśmy spojrzeć na uczniów z nowej perspektywy – dodaje Małgorzata Kułaczkowska, dyrektor Gimnazjum nr 7.

Zapraszamy do współpracy

Szkoła Edukacji stale poszukuje do współpracy cenionych nauczycieli, którzy chcą dzielić się wiedzą, a jednocześnie cały czas podnosić swoje kompetencje zawodowe. Oprócz wynagrodzenia za pracę mentorską, współpracujący ze Szkołą Edukacji nauczyciele są zapraszani na dedykowane warsztaty oraz spotkania z krajowymi i zagranicznymi ekspertami edukacyjnymi.

Nauczyciele i dyrektorzy szkół zainteresowani współpracą ze Szkołą Edukacji lub zatrudnieniem jej absolwenta proszeni są o kontakt z Magdaleną Jurewicz: m.jurewicz@szkolaedukacji.pl, 505 759 600.

– Szukamy szkół otwartych na pokazywanie swojej praktyki innym, gotowych na tworzenie i rozwijanie pracy w zespole profesjonalnych nauczycieli – prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji.

Nauczyciele i dyrektorzy szkół zainteresowani współpracą ze Szkołą Edukacji lub zatrudnieniem jej absolwenta proszeni są o kontakt z Magdaleną Jurewicz: m.jurewicz@szkolaedukacji.pl, 505 759 600.