Stypendium w Szkole Edukacji – gdzie jest haczyk?

Jakie mam szanse na uzyskanie stypendium w Szkole Edukacji? To jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań. Odpowiadamy ze szczegółami, jak wygląda nasz program wsparcia. Zostały ostatnie dostępne stypendia!

Aby nikogo nie trzymać w niepewności, wyjaśniamy już na wstępie: szanse na uzyskanie stypendium w Szkole Edukacji są bardzo duże!

W roku akademickim 2018/2019 dostawało je blisko 95 procent naszych studentów. Wszyscy oni otrzymywali wsparcie w najwyższej kwocie, czyli 2.000 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy (od sierpnia do maja). Także w roku akademickim 2019/2020 na kandydatów czeka pula kilkudziesięciu stypendiów. Jakie są formalne kryteria?

☛ O stypendium mogą się ubiegać obywatele polscy lub posiadacze Karty Polaka, którzy osiągnęli na studiach ocenę nie niższą niż 4,0, a dochód na członka rodziny nie przekracza 3.000 PLN brutto miesięcznie. Chęć ubiegania się o dofinansowanie należy zaznaczyć w formularzu rekrutacyjnym, a następnie wypełnić i przesłać odpowiednie podanie.

Jak widzicie wymagania nie są bardzo restrykcyjne, a szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie

Czy otrzymanie stypendium sprawia, że traci się pozostałe korzyści? W żadnym wypadku. Studia w Szkole Edukacji pozostają bezpłatne, a studenci mają dodatkowo prawo do bezpłatnego zakwaterowania w jednoosobowym pokoju w akademiku UW. Z tej możliwości co roku korzysta wiele osób spoza Warszawy.

„Co zdjęło ciężar z moich barków i sprawiło,  że mogłam się w stu procentach poświęcić nauce? Proza życia, czyli finanse. To, że mieliśmy zapewnione podstawowe źródło utrzymania, było niesamowite.” – Magdalena Nosal, polonistka, absolwentka Szkoły Edukacji

Czasem słyszymy od Was: to zbyt piękne, by było prawdziwe. Gdzie jest haczyk? Haczyk jest tylko jeden – dzienne studia w Szkole Edukacji są naprawdę wymagające i czasochłonne, przygotujcie się więc na dużą ilość pracy. Zajęcia i praktyki w szkołach odbywają się od rana do późnego popołudnia, od poniedziałku do piątku. Przy takim trybie praca na pełen etat jest w zasadzie niemożliwa i właśnie dlatego oferujemy wysokie stypendia. Dzięki nim studenci SE – zamiast martwić o swoją sytuację finansową – mogą się skupić na nauce i nauczycielskim rozwoju.

Wielu kandydatów zadaje nam też pytanie jak to możliwe, że prowadząc niekomercyjne studia jesteśmy w stanie zapewnić studentom tak atrakcyjne warunki. Zawdzięczamy to Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest autorem programu stypendialnego i fundatorem stypendiów.

Jak widzicie, naprawdę warto kandydować na studia w Szkole Edukacji. Mamy dla Was ostatnie dostępne stypendia!