Szkoła dla Innowatora. Rusza nabór do pilotażowego projektu

Szkoła Edukacji jeszcze mocniej włącza się we wspieranie rozwoju polskiej edukacji. Wspólnie z innymi organizacjami rozpoczynamy udział w pilotażowym projekcie „Szkoła dla Innowatora”.

Zostaliśmy częścią konsorcjum, które wygrało konkurs Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii na prowadzenie „Szkoły dla Innowatora”. Liderem projektu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspierać je będą,  oprócz Szkoły Edukacji, także Stowarzyszenie WIS z Radowa, Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii.

Szkoła dla Innowatora – co to za projekt?

Kilkuletni program będzie wspierać szkoły i nauczycieli w zmianie, a uczniów w rozwijaniu kompetencji proinnowacyjnych. Są to m.in. krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, improwizacja, zarządzanie sobą i umiejętności liderskie.

W projekcie weźmie udział 20 szkół – w każdej z nich będziemy pracowali z jedną siódmą klasą oraz jej nauczycielami i dyrekcją. Działania w szkołach potrwają od lutego 2020 roku do lutego 2022. Szkoły otrzymają kompleksowe i intensywne wsparcie, m.in. program szkoleń, narzędzia edukacyjne, doposażenie i re-aranżację przestrzeni szkolnej. Skorzystają też z wycieczek edukacyjnych i spotkań z innowatorami dla klasy uczestniczącej w projekcie.

Szkoła Edukacji będzie odpowiadać za narzędzia diagnostyczno-rozwojowe do monitorowania kompetencji uczniów i umiejętności nauczycielskich niezbędnych do wspierania dzieci i młodzieży. Naszym zadaniem jest również wewnętrzna ewaluacja programu.

Najbliższe lata będą dla nas oczywiście okresem intensywnej pracy, dzielenia się doświadczeniami i wypracowywania rozwiązań, które mogą realnie wpłynąć na kształt edukacji w Polsce. Jesteśmy jednak pełni energii i entuzjazmu!

Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ.