Praca szuka nauczyciela… w Warszawie

Jesteś absolwentem polonistyki, historii, matematyki lub biologii? Już nauczasz jednego z tych przedmiotów i myślisz o pracy w Warszawie? Studiuj równolegle w Szkole Edukacji i skorzystaj z naszego programu stypendialnego dla warszawskich stażystów.

Program Szkoły Edukacji wspiera działania Biura Edukacji m.st. Warszawy w poszukiwaniu pedagogów do stołecznych szkół. Jest skierowany do osób, które zdecydują się na podjęcie pracy na pół etatu w szkole w Warszawie i równolegle na studia w Szkole Edukacji w toku indywidualnym. Mogą z niego skorzystać magistrzy historii, filologii polskiej, biologii i matematyki oraz kierunków pokrewnych do biologii i matematyki. Zapraszamy także już aktywnych nauczycieli ze stażem do 10 lat, którzy mają zamiar pracować w stolicy.

Co oferujemy?

W ramach programu studenci pracujący równocześnie w stołecznych placówkach będą mogli odbyć bezpłatne 2-letnie, dzienne studia podyplomowe na jednej z czterech wybranych ścieżek:

• nauczyciel języka polskiego
  • nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
  • nauczyciel matematyki
  • nauczyciel biologii z przyrodą

Mogą też otrzymać stypendium o łącznej wysokości 20.000 złotych, jako rekompensatę wynagrodzenia za brakujące pół etatu. W pierwszym roku pracy studenci będą też mieli do dyspozycji darmowy jednoosobowy pokój w akademiku UW.

Po dwóch latach nauki studenci otrzymają dyplom Szkoły Edukacji, zostaną też objęci programem wsparcia dla absolwentów.

Liczba miejsc w programie stypendialnym jest ograniczona.