Bezpłatne webinary historyczne dla studentów i nauczycieli

Webinar historyczny

Przygotowujesz się do sesji na studiach historycznych? A może jesteś nauczycielem historii i chcesz być na bieżąco z najnowszymi badaniami dziejów? Zapraszamy na serię bezpłatnych webinarów z udziałem znawców epok historycznych z polskich uniwersytetów.

Webinary odbywają się raz w tygodniu w maju i w czerwcu na naszym profilu na Facebooku. Oczywiście będzie je można obejrzeć również później. Zadamy ekspertom przynajmniej trzy pytania:

• Jakie nowe badania / odkrycia / interpretacje / tematy pojawiły się w ostatnim czasie?
  • Jak w związku z tym wyglądają najważniejsze dyskusje w ramach historiografii epoki?
  • A także jakich tematów nie powinniśmy przegapić ucząc o danej epoce?

Webinary historyczne – plan

W kolejnych tygodniach porozmawiamy o poszczególnych epokach historycznych, dlatego na naszym profilu nie zabraknie znakomitych ekspertów:
  • 5.05, godz. 18:00: Nowiny antyczne, goście: prof. Danuta Musiał (UMK) i prof. Marek Węcowski (UW). Obejrzyj TUTAJ.
  • 14.05, godz. 18:30: Nowiny średniowieczne, goście: prof. Aneta Pieniądz i prof. Jerzy Pysiak z Uniwersytetu Warszawskiego. Obejrzyj TUTAJ.
  • 19.05. godz. 18:00: Nowiny wczesnonowożytne, goście: prof. Jolanta Choińska-Mika (UW) i prof. Robert Frost (University of Aberdeen). Obejrzyj TUTAJ.
  • 2.06, godz. 18:00: Nowiny XVIII-wieczne, goście: prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz (Instytut Badań Literackich PAN), prof. Radosław Szymański (Uniwersytet w Lozannie. Obejrzyj TUTAJ.
  • 9.06, godz. 18:00: Nowiny XIX-wieczne, goście: prof. Michał Kopczyński oraz prof. Małgorzata Karpińska (Instytut Historyczny UW). Obejrzyj TUTAJ.
  • 16.06, godz. 18:00: Nowiny XX-wieczne. Goście: prof. Dariusz Stola (ISP PAN) i dr Dobrochna Kałwa (IH UW) Dołącz do wydarzenia na FB.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, a przede wszystkim nauczycieli i nauczycielki oraz studentów, którzy przygotowują się do egzaminów ‚z epoki’.

Stypendium dla historyków

Przypominamy też, że trwa nabór do programu stypendialnego dla historyków. Szkoła Edukacji oferuje kandydatom bezpłatne dzienne studia podyplomowe. Trwają one rok i kończą się one uzyskaniem dyplomu Uniwersytetu Warszawskiego, a także uprawnień nauczycielskich. Studenci mogą również ubiegać się o stypendium w wysokości 2 tys. zł miesięcznie i bezpłatny akademik. Absolwenci otrzymują gwarantowaną propozycję pracy w zawodzie nauczyciela, jak również indywidualne 2-letnie wsparcie po zakończeniu nauki. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, szczegóły znajdziecie TUTAJ.