Bezpłatne webinary historyczne dla studentów i nauczycieli

Webinar historyczny

Przygotowujesz się do sesji na studiach historycznych? A może jesteś nauczycielem historii i chcesz być na bieżąco z najnowszymi badaniami dziejów? Zapraszamy na serię bezpłatnych webinarów z udziałem znawców epok historycznych z polskich uniwersytetów.

Webinary będą się odbywać raz w tygodniu w maju i w czerwcu na naszym profilu na Facebooku. Zadamy ekspertom przynajmniej trzy pytania:

• Jakie nowe badania / odkrycia / interpretacje / tematy pojawiły się w ostatnim czasie?
  • Jak wyglądają najważniejsze dyskusje w ramach historiografii epoki?
  • A także jakich tematów nie powinniśmy przegapić ucząc o danej epoce?

Zaczynamy oczywiście od antyku! Już 5 maja o 18:00 naszymi gośćmi będą prof. Danuta Musiał z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i prof. Marek Węcowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Szczegóły można znaleźć także w naszym facebookowym wydarzeniu TUTAJ.

SZKOŁA EDUKACJI NA FACEBOOKU

Webinary historyczne – plan

W kolejnych tygodniach planujemy również następne spotkania z poszczególnymi epokami historycznymi i specjalizującymi się w nich ekspertami:
  • 14.05, godz. 18:30: Nowiny średniowieczne, goście: prof. Aneta Pieniądz i prof. Jerzy Pysiak z Uniwersytetu Warszawskiego. Dołącz do wydarzenia TUTAJ
  • 19.05. godz. 18:00: Nowiny wczesnonowożytne. goście: prof. Jolanta Choińska-Mika (UW) i prof. Robert Frost (University of Aberdeen)
  • 2.06, godz. 18:00: Nowiny XVIII-wieczne, goście: prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz (Instytut Badań Literackich PAN), prof. Radosław Szymański (Uniwersytet w Lozannie. Dołącz do wydarzenia TUTAJ.
  • 9.06, godz. 18:00: Nowiny XIX-wieczne – świat. Goście: prof. Michał Kopczyński oraz prof. Małgorzata Karpińska (Instytut Historyczny UW)
  • Polska XIX. Datę i uczestników podamy wkrótce
  • Świat XX wiek. Datę i uczestników również podamy wkrótce
  • Polska XX wiek. Datę i uczestników również podamy wkrótce

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, a przede wszystkim nauczycieli i nauczycielki oraz studentów, którzy przygotowują się do egzaminów ‚z epoki’.

Stypendium dla historyków

Przypominamy też, że trwa nabór do programu stypendialnego dla historyków. Szkoła Edukacji oferuje kandydatom bezpłatne dzienne studia podyplomowe. Trwają one rok i kończą się one uzyskaniem dyplomu Uniwersytetu Warszawskiego, a także uprawnień nauczycielskich. Studenci mogą również ubiegać się o stypendium w wysokości 2 tys. zł miesięcznie i bezpłatny akademik. Absolwenci otrzymują gwarantowaną propozycję pracy w zawodzie nauczyciela oraz indywidualne 2-letnie wsparcie po zakończeniu nauki. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.