Droga do Szkoły Edukacji była długa

 

Jej droga do Szkoły Edukacji była dość długa. Studia na kierunku fizyka, później kariera zawodowa jako analityczka danych. Jednak jej przeznaczeniem była praca jako nauczycielka. Swoją historię opowiada Klaudia Dec, która w Szkole Edukacji zdobyła uprawnienia do nauczania matematyki.

11

Po studiach na kierunku fizyka, przez chwilę zajmowałam się komunikacją naukową, potem byłam analityczką danych. Odchodząc z ostatniej pracy, jako analityczka, rozmawiałam z moimi kolegami i koleżankami z zespołu, których zapytałam, w jakim zawodzie by mnie widzieli. I naprawdę, to co od nich usłyszałam, było bardzo spójne. Widzieli mnie jako osobę pracującą z ludźmi, która lubi się uczyć, może jakiś trener, może nauczycielka. Dałam sobie czas na przemyślenie tego, co chcę dalej robić w życiu. W międzyczasie pojawił się pomysł na bycie nauczycielką. Myślę, że jest to niezwykle ważny zawód, co też pokazała pandemia. 

Zawsze lubiłam matematykę, sprawiała mi przyjemność. Wiem, że mam w sobie taki, powiedziałabym, dar tłumaczenia trudnych rzeczy w prosty sposób. Pomyślałam, że mogę to wykorzystać dla dobra innych. 

Nie miałam uprawnień pedagogicznych, myślałam o jakichś studiach weekendowych. Natomiast już jedne studia podyplomowe weekendowe skończyłam i wiem, że to jest duże obciążenie czasowe. Zwłaszcza jak ma się małe dzieci i rodzinę. Ta oferta Szkoły Edukacji w postaci studiów dziennych była dla mnie strzałem w dziesiątkę. Potrzebowałam skończyć studia pedagogiczne, żeby uzyskać uprawnienia, a jednocześnie mogłam studiować dziennie, kiedy dzieci były w przedszkolu, a mąż w pracy. 

Klaudia Decstudentka Szkoły Edukacji w ramach ścieżki nauczycielskiej matematyka. Studiowała fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako Junior Data Quality Analyst oraz studiowała podyplomowo Sztuczną Inteligencję na Akademii Leona Koźmińskiego. 

Wiem, że mam w sobie dar tłumaczenia trudnych rzeczy w prosty sposób. Pomyślałam, że mogę to wykorzystać dla dobra innych.

Jak zdobyć kwalifikacje nauczycielskie? Taką możliwość dają bezpłatne studia nauczycielskie w Warszawie. Szkoła Edukacji PAFW i UW stworzyła własny unikalny program kształcenia na studiach podyplomowych, przygotowujących do pracy w zawodzie nauczyciela. Do wyboru są obecnie cztery ścieżki kształcenia nauczycielskiego:

  • język polski
  • historia
  • matematyka
  • biologia

Zdobywając kwalifikacje zawodowe nauczyciela w Szkole Edukacji PAFW i UW, zyskasz wiedzę przedmiotową, zestaw praktycznych narzędzi i umiejętności dydaktycznych, ale też holistyczne spojrzenie na nauczanie. To wszystko pozwoli Ci zostać znakomitym i spełnionym nauczycielem. Podczas zajęć, zarówno teoretycznych jak i tych praktycznych, poznasz specyfikę pracy we współczesnych szkołach, dowiesz się jak budować pozytywne i wartościowe relacje z uczniami oraz poznasz ludzi, którzy tak jak Ty chcą tworzyć społeczność ludzi zaangażowanych w swoją pracę i podążających ścieżką rozwoju, nie tylko zawodowego. 

Historia studenta_zdjęcie do treści

CZYTAJ TAKŻE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA

PROGLAM STYPENDIALNY

PROGRAM ABSOLWENCKI

PARTNERZY

11Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
11Uniwersytet Warszawski
11Fundacja Dobrej Edukacji