naszych studentów otrzymało
stypendium Szkoły Edukacji
w roku 2024/2025?
To pytanie zadaje nam wielu przyszłych studentów. Odpowiedź brzmi: szanse są bardzo duże!
Stypendium Szkoły Edukacji przyznawane jest studentom naszych bezpłatnych dziennych studiów podyplomowych – przyszłym i już aktywnym nauczycielom języka polskiego, matematyki, historii i biologii. Więcej o tym, jak u nas studiować, dowiesz się TUTAJ.
W Szkole Edukacji przyznajemy stypendium na cały okres studiów, czyli na 10 miesięcy nauki. W roku akademickim 2024/2025 wynosi ono od 2.000 do 2.500 zł brutto miesięcznie. Kiedy możesz je otrzymać? Kryteria są bardzo przejrzyste:
* pozytywnie przeszedłeś/przeszłaś rekrutację do Szkoły Edukacji PAFW i UW
* twój dochód na członka rodziny nie przekracza 4.000 zł brutto miesięcznie
Co ważne, w przypadku osób, które na czas nauki zawieszą działalność zawodową, przy wyliczaniu dochodu na członka rodziny nie bierzemy pod uwagę dotychczasowego dochodu kandydata/kandydatki.
Szczegółowe zasady dotyczące stypendiów można znaleźć w Regulaminie przyznawania stypendiów.
INFORMACJE O STYPENDIUM
DLACZEGO PRZYZNAJEMY TAK WYSOKIE STYPENDIA?
Zależy nam, by nasi studenci mogli w pełni poświęcić się pracy nad budowaniem nauczycielskich umiejętności. Rozbudowany program i dzienny tryb zajęć w Szkole Edukacji uniemożliwiają pracę etatową. Dlatego właśnie oferujemy kandydatom atrakcyjne stypendia na cały okres studiów. Osoby spoza Warszawy mogą także otrzymać bezpłatny jednoosobowy pokój w akademiku UW.
PROGRAM STYPENDIALNY DZIĘKI PAFW
Wsparcie finansowe dla studentów zawdzięczamy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Jest ona głównym inicjatorem powstania i fundatorem Szkoły Edukacji.
PAFW realizuje programy w trzech obszarach tematycznych: edukacja, rozwój społeczności lokalnych oraz dzielenie się polskimi doświadczeniami z transformacji. Skupia się na wyrównywaniu szans edukacyjnych, modernizacji oświaty, a także wyzwalaniu i wspieraniu energii obywatelskiej w lokalnych społecznościach.
” Co zdjęło ciężar z moich barków i sprawiło że mogłam się w stu procentach poświęcić nauce? Proza życia, czyli finanse. To, że mieliśmy zapewnione podstawowe źródło utrzymania, było niesamowite.” – Magdalena Nosal, absolwentka ścieżki polonistycznej