Jak zostać nauczycielem historii?

Inspiruje, z pasją opowiada o dziejach, jest oczytany, pełen empatii i zrozumienia dla uczniów. Uczy nie suchych faktów, ale tego, jak rozumieć i zmieniać świat. Dobry nauczyciel historii może wpłynąć na całe życie młodego człowieka. Choć to praca pełna wyzwań,...
czytaj

Stypendium dla biologów (i nie tylko). Aplikuj i rozwiń swoje kompetencje

Biologia, ochrona środowiska, bioinżynieria, leśnictwo, biotechnologa, nauka o zwierzętach. Jeśli posiadasz dyplom jednego z tych lub podobnych kierunków, masz spore szanse na stypendium Szkoły Edukacji!
czytaj

Szkoła Mistrzów Edukacji. Studia podyplomowe dla praktykujących nauczycieli!

Kiedy uruchomicie studia dla aktywnych zawodowo nauczycieli? To pytanie słyszymy od lat. Mamy dla Was świetną wiadomość! W roku akademickim 2024/25 rusza Szkoła Mistrzów Edukacji – zaoczne studia dla pedagogów z min. 3-letnim stażem.
czytaj

Odtwórczy superbohater z teleskopem, czyli zakończenie roku 2023/24

Kolejny rocznik studentów i studentek ukończył nauczycielskie studia podyplomowe w Szkole Edukacji. Jak co roku, uroczystość wręczenia dyplomów miała niepowtarzalną atmosferę.
czytaj

Zjazd Absolwenta. Baterie naładowane!

Ponad pół setki nauczycieli i nauczycielek spotkało się w Falentach na szóstym już Zjeździe Absolwenta Szkoły Edukacji. Nowa formuła okazała się dużym sukcesem.
czytaj

Odszedł Igor Ostrowski

W miniony weekend zmarł po długiej walce z chorobą Igor Ostrowski - wieloletni członek Rady Fundacji Dobrej Edukacji, państwowiec zaangażowany w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
czytaj

Jak zostać nauczycielem?

Jakie studia trzeba skończyć, aby zostać nauczycielem? Jakie należy spełnić warunki formalne? I czy warto wykonywać ten zawód? Każdego dnia te pytania zadaje sobie kilka osób myślących o pracy w edukacji.
czytaj

Wiedza, stypendium, relacje. Rekrutacja 2024/25

Przepełnia Cię edukacyjna pasja i chcesz uczyć? To idealny moment! Trwa bowiem rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli w Szkole Edukacji.
czytaj

Projekt Erasmus+. Polsko-irlandzkie spojrzenie na kształcenie nauczycieli

Czy edukacja w Polsce i w Irlandii ma jakieś punkty wspólne? Czego możemy się od siebie nauczyć? To sprawdzamy w ramach projektu Erasmus+
czytaj

Koła Edukacji 2024

Konferencja “Koła Edukacji” na dobre zagościła w nauczycielskim kalendarzu. Na kolejne inspirujące spotkanie zapraszamy już 12 kwietnia 2024. Trwają zapisy!
czytaj

Noc Biologów 2024

Noc Biologów to dla naukowców woda na młyn! Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszych wykładowców. Zabrali ze sobą dość niepozornie wyglądające akwarium...
czytaj

Świąteczna jemioła oczami biologa

W wielu polskich domach jemioła jest nieodłącznym elementem świątecznego wystroju. Mało kto jednak wie, że może też być nieocenioną pomocą dydaktyczną na lekcjach biologii.
czytaj

Czas na małe podsumowanie roku 2023

Rok 2023 był jednym z najintensywniejszych okresów w historii Szkoły Edukacji. To dobry moment, aby na chwilę się zatrzymać i podsumować najważniejsze wydarzenia.
czytaj

Badanie PISA 2022 – pandemia nie oszczędziła polskich uczniów

Poznaliśmy najważniejsze dane z nowego badania PISA. Polscy 15-latkowie wciąż plasują się w światowej czołówce, ale nie uniknęli sporych spadków spowodowanych m.in. pandemią.
czytaj

Metoda portfolio w pracy ze studentami. Publikacja Szkoły Edukacji

Na większości uczelni studenci - aby ukończyć studia - muszą napisać pracę dyplomową. W Szkole Edukacji wygląda to zupełnie inaczej! Jak? Zdobądź naszą bezpłatną publikację!
czytaj

Festiwal Dobrych Praktyk w Szkole Edukacji

Festiwale muzyczne, filmowe czy naukowe są wszystkim dobrze znane. Tymczasem w Szkole Edukacji zorganizowaliśmy Festiwal Dobrych Praktyk, podczas którego z grupą absolwencką celebrowaliśmy różnorodne lekcyjne sukcesy.
czytaj

Biolodzy ze Szkoły Edukacji w Laboratorium Biologii Molekularnej w Heidelbergu

Nasi dydaktycy odwiedzili jedno z najnowocześniejszych centrów badawczych w Europie, gdzie prowadzi się programy edukacyjne z zakresu biologii molekularnej.
czytaj

Jak wspierać uczniów z doświadczeniem migracji? Praktyczne strategie pracy z uczniami

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak najlepiej wspierać uczniów, którzy przeszli przez traumatyczne doświadczenia związane z migracją? Jeśli jesteście nauczycielami, pedagogami, lub po prostu osobami zaangażowanymi w edukację, to zapraszamy Was na warsztaty pt. "Jak wspierać uczniów z doświadczeniem migracji? Praktyczne...
czytaj

Myśląca klasa dla początkujących. Warsztaty dla nauczycieli matematyki

Zapraszamy nauczycieli matematyki na warsztaty z metody Myślącej Klasy. Każdy z uczestników otrzyma w prezencie polskie wydanie książki dr. Liljedahla.
czytaj

Jak uczyć HiT? Autorski program Aleksandra Pawlickiego

Jak prowadzić lekcje HiT? To pytanie zadaje sobie rzesza nauczycieli. Swój autorski program stworzył nasz wykładowca Aleksander Pawlicki. Polecamy także inicjatywę Obywatelski HiT.
czytaj
1 2 3 8