Zjazd Absolwenta. Baterie naładowane!

Ponad pół setki nauczycieli i nauczycielek spotkało się w Falentach na szóstym już Zjeździe Absolwenta Szkoły Edukacji. Nowa formuła okazała się dużym sukcesem.

Ponieważ z roku na roku przybywa osób, które ukończyły nasze studia podyplomowe, postanowiliśmy położyć większy nacisk na integrację poszczególnych roczników i specjalności. Zjazd Absolwentów zaczęliśmy od zajęć zupełnie niezwiązanych z pracą dydaktyczną, ale przyjemnych i inspirujących. Pierwszego dnia uczestnicy  mogli wziąć udział w aż 5 różnych warsztatach, m.in. z szydełkowania, akwareli, tworzenia perfum, kaligrafii czy gier planszowych. Rano wybrali się natomiast na spacer ornitologiczny. Formuła tych zajęć pozwalała na zdobycie nowych umiejętności, ale też na luźne rozmowy. Niemal wszystkie zajęcia poprowadzili absolwenci i absolwentki oraz kadra Szkoły Edukacji.

Zjazd absolwentów ładuje baterie

Drugiego dnia skupiliśmy się na rozwijaniu warsztatu przedmiotowego i wychowawczego. Zaplanowaliśmy warsztaty z metody Design Thinking, zarządzania nauczycielskimi emocjami, a także spacer historyczno-przyrodniczy. Nie zabrakło też spotkań z wykładowcami i tutorami i planowania wspólnych projektów edukacyjnych.

Młodzi nauczyciele i nauczycielki jak zwykle z pełnym zaangażowaniem brali udział w przygotowanych zajęcia. Jak podkreślają, Zjazdy Absolwentów to wydarzenie, na które czekają przez cały rok szkolny:

„Ze Szkołą Edukacji nie da się zerwać, to jest związek na całe życie. Najbardziej w naszych spotkaniach lubię to, że pozwalają one doładować baterie. Kiedy już myślę, że nie mam siły i pomysłów na lekcje, wystarczy jedna rozmowa z kimś ze Szkoły Edukacji, krótka wizyta na Banacha, czasem nawet wymiana kilku zdań na komunikatorze, daje ogromne wsparcie. Od razu jestem podbudowana, zmotywowana i przypominam sobie nasze wartości.” – podkreśla absolwentka ścieżki biologicznej Anna Wereszczyńska.

Na Zjeździe Absolwentów widzę, jak wiele osób nadal chce uczyć w szkole, jak podobnie myślimy o edukacji i jak chcemy ją zmieniać. Oczywiście, pod koniec roku przyjeżdżamy tu zmęczeni, ale  wyjeżdżamy stąd zmotywowani i gotowi do działania. To niesamowite, jakie wsparcie mamy zarówno od kadry, jak i od innych absolwentów i absolwentek. Bez wątpienia Szkoła Edukacji to prawdziwa społeczność” – mówi nauczycielka Alicja Olesiejuk.

Tegoroczny Zjazd Absolwenta był szóstym w historii Szkoły Edukacji. Biorą w nim udział osoby, które nadal aktywnie pracują w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. To jedna z wielu okazji do spotkań związanych z nami dydaktyków. Absolwenci są także objęci 2-letnim programem wsparcia, spotykają się z posttutorami, mogą także brać udział w organizowanym co roku Festiwali Dobrych Praktyk.

Jeśli chcesz zdobyć uprawnienia nauczycielskie i dołączyć do naszej społeczności, weź udział w rekrutacji na rok 2024/25.

Śledź nasze działania na Facebooku.