Rekrutacja 2024/25 ruszy już w kwietniu!

Rozpocznij bezpłatne studia podyplomowe i zostań nauczycielem języka polskiego, historii i WOS, biologii lub matematyki. W Szkole Edukacji zdobędziesz uprawnienia nauczycielskie, stypendium o łącznej wartości 25.000 zł i darmowy akademik. Kolejna rekrutacja ruszy w kwietniu. Chcesz otrzymać informację? Wypełnij formularz.

Rekrutacja_zdjęcie nr 1

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W SZKOLE EDUKACJI PAFW I UW?

TYLE ZAPŁACISZ
za studia podyplomowe i pokój w akademiku

UW

NA DYPLOMIE
Uniwersytet Warszawski to najlepsza uczelnia w Polsce

MIESIĘCY
intensywnej nauki w trybie dziennym

STYPENDIUM
takie miesięczne wsparcie  Ci oferujemy

STUDENTÓW
otrzymuje stypendium w roku 2023/2024

TUTORÓW
i 80 mentorów gwarantuje indywidualne podejście do studentów

GODZIN PRAKTYK
przygotuje Cię na wyzwania
wychowawcze i dydaktyczne

NAUCZYCIELA
dajemy uprawnienia nauczycielskie i gwarantowaną propozycję pracy

WYMAGANIA REKRUTACYJNE NA POSZCZEGÓLNE ŚCIEŻKI PRZEDMIOTOWE

ŚCIEŻKA POLONISTYCZNA

ŚCIEŻKA HISTORYCZNA

ŚCIEŻKA BIOLOGICZNA

ŚCIEŻKA MATEMATYCZNA

Chcesz studiować na ścieżce polonistycznej?

Możesz to zrobić, jeśli:

• jesteś magistrem filologii polskiej
  • a także jeśli masz licencjat z innego kierunku, a magisterium z polonistyki
  • lub jesteś na ostatnim roku polonistycznych studiów magisterskich i masz już termin obrony pracy,
  • albo gdy uczysz języka polskiego i masz staż nie dłuższy niż 10 lat.

Chcesz studiować na ścieżce historia i WOS?

• jesteś magistrem historii
  • a także jeśli masz licencjat z innego kierunku, a magisterium z historii
  • lub jesteś na ostatnim roku historycznych studiów magisterskich i masz już termin obrony pracy,
  • a także gdy jesteś nauczycielem historii i masz staż nie dłuższy niż 10 lat

Chcesz studiować na ścieżce biologia z przyrodą?

• jesteś magistrem biologii
  • albo kierunku pokrewnego (np. ochrony środowiska, biotechnologii, nauki o zwierzętach, mikrobiologii itp); w tym wypadku sprawdzimy w Twoim suplemencie, czy masz odpowiednią liczbę godzin przedmiotów kierunkowych
  • kończysz studia biologiczne lub pokrewne i masz już termin obrony pracy magisterskiej
  • lub jeśli już jesteś nauczycielem biologii i masz staż nie dłuższy niż 10 lat

Chcesz studiować na ścieżce matematycznej?

• jesteś magistrem matematyki
  • lub kierunku pokrewnego (np. fizyki, informatyki czy finansów i rachunkowości); w tym wypadku sprawdzimy w Twoim suplemencie, czy masz odpowiednią liczbę godzin przedmiotów kierunkowych
  • kończysz studia matematyczne lub pokrewne i masz już termin obrony pracy magisterskiej
  • lub jeśli już jesteś nauczycielem matematyki i masz staż nie dłuższy niż 10 lat

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA DO SZKOŁY EDUKACJI?

Rekrutacja do Szkoły Edukacji rozpoczyna się w kwietniu i trwa do połowy sierpnia lub do wyczerpania miejsc. Podczas naboru sprawdzamy wiedzę merytoryczną kandydatów, ale też predyspozycje do zawodu nauczyciela. Oto, co przed Tobą, jeśli weźmiesz udział w rekrutacji:

1 ETAP

Wypełnij formularz rekrutacyjny. Oprócz danych kontaktowych, CV i skanu dyplomu, załączasz również list motywacyjny, w którym odpowiadasz na jedno z dwóch pytań: „Jaki model edukacji szkolnej chcę promować jako nauczyciel?” lub „Dlaczego chcę zostać nauczycielem?”

2 ETAP

Jeśli spełnisz wymogi formalne, zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Spotkanie odbędzie się online. W trakcie rozmowy poprosimy Cię o rozwiązanie zadania merytorycznego oraz o ustosunkowanie się do sposobu, w jaki to zadanie wykonał uczeń. Zapytamy też o Twoje motywacje do podjęcia studiów nauczycielskich.

I co dalej?

Jeśli zakwalifikujesz się na studia, możesz złożyć wniosek o stypendium i bezpłatny pokój w akademiku. Szanse na ich uzyskanie są bardzo duże. A już pod koniec sierpnia rozpoczniesz najlepszą edukacyjną przygodę w swoim życiu!

11Rekrutacja_schemat

WAŻNE DATY – rekrutacja do Szkoły Edukacji 2024/2025

ROZPOCZĘCIE

REKRUTACJI

KWIECIEŃ 2024

ROZPOCZĘCIE

STUDIÓW

VIII 2024

ZAKOŃCZENIE

STUDIÓW

VI 2025

Potrzebujesz więcej informacji?
Idź do sekcji FAQ

Chcesz otrzymać informację o kolejnej rekrutacji? Wypełnij formularz dla zainteresowanych.

Program studiów został przygotowany we współpracy z Teachers College, Columbia University

11Teachers College Columbia University