GDZIE MOŻESZ PRACOWAĆ

po studiach w SZKOLE EDUKACJI?

PRACA W SZKOLE, CZYLI CO PO STUDIACH PODYPLOMOWYCH?

11ikonka_dyplom
W Szkole Edukacji PAFW i UW po zakończeniu studiów otrzymujesz uprawnienia nauczycielskie i dyplom Uniwersytetu Warszawskiego.
11
W zależności od wybranej ścieżki (język polski, historii i WOS, matematyka i biologia) możesz uczyć danego przedmiotu w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
11
Nasi absolwenci są objęci 2-letnim programem wsparcia. W tym czasie korzystają z indywidualnych konsultacji z tutorami, biorą udział w superwizjach i corocznym Zjeździe Absolwentów.

100% absolwentów Szkoły Edukacji poszukujących pracy w szkole znalazło zatrudnienie w zawodzie. Niektórzy dopiero zaczynają  nauczycielską przygodę, inni – po 10 miesiącach nauki u nas – wracają do szkół z nowymi pomysłami i energią. Poznaj dalsze losy absolwentów Szkoły Edukacji

Od mechanika do historyka – opowieść nauczyciela Piotra Tymińskiego

W dorosłe życie wszedł jako mechanik lotniczy, ale nigdy nie zapomniał o swojej historycznej pasji....
czytaj
Marlena Jaśkiewicz

Jak bioinżynier została nauczycielką matematyki

"Myślę, że nie można nas rozgraniczać na polonistów i matematyków, bo my po prostu jesteśmy...
czytaj
Marcin Waincetel

Zaczęło się od korepetycji z polskiego i studiów edytorskich

O Szkole Edukacji dowiedział się przez przypadek. Ostatniego dnia rekrutacji postanowił wysłać swoje zgłoszenie. Na...
czytaj
Aleksandra Prońko

Polonistka Aleksandra Prońko: Studia w Szkole Edukacji dały mi filozofię nauczania

„Gdybym została nauczycielką od razu po studiach polonistycznych, to byłaby katastrofa. Szkoła Edukacji dała mi...
czytaj

STREFA ABSOLWENTA

1. Praca w szkole - gwarantowana propozycja zatrudnienia

Wszyscy nasi absolwenci, którzy zdecydowali się pracować w szkole, zostali zatrudnieni. Wielu z nich otrzymało oferty pracy jeszcze w trakcie studiów w Szkole Edukacji. Dyrektorzy szkół, zadowoleni ze współpracy z naszymi absolwentami, a także ci którzy szukają nauczycieli, zgłaszają się do nas w tej sprawie. Wszystkie informacje o wolnych wakatach przekazywane są absolwentom.

2. Indywidualne wsparcie rozwoju nauczycielskiego

Każdy absolwent, który w trakcie dwóch lat od zakończenia studiów w SE podejmie pracę jako nauczyciel, może skorzystać z dwuletniego wsparcia tutora. Wsparcie to opiera się na ustalaniu i realizacji wraz z tutorem celów rozwojowych absolwenta na podstawie indywidualnych spotkań i dwukrotnej obserwacji prowadzonej przez niego lekcji. W pierwszym roku absolwentowi przypada 6 spotkań z tutorem, w drugim – cztery.Ponadto absolwenci mają możliwość spotkać się w SE na superwizji.

3. Otwarte wydarzenia edukacyjne

Absolwenci SE mogą uczestniczyć we wszystkich otwartych wykładach i innych wydarzeniach organizowanych w Szkole Edukacji. Informacje o spotkaniach są publikowane na bieżąco na stronie internetowej SE i stronie FB.

4. Zjazd Absolwenta

Raz w roku absolwenci są zapraszani na Zjazd Absolwenta, podczas którego mają okazję podzielić się własnymi doświadczeniami i trudnościami, a także udzielić sobie wzajemnego wsparcia.

11Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
11Uniwersytet Warszawski
11Fundacja Dobrej Edukacji

Program studiów został przygotowany we współpracy z Teachers College, Columbia University

11Teachers College Columbia University