Chciałabym dzielić się moją pasją w szkole

Do Szkoły Edukacji przyszła jako popularyzatorka wiedzy o zachowaniach zwierząt. Spotkania autorskie z młodzieżą popchnęły ją do kolejnego kroku — do zostania nauczycielką biologii. Swoją historię opowiada Marzenna Nowakowska, autorka książek przyrodniczych, która w Szkole Edukacji zdobyła uprawnienia do nauczania biologii z przyrodą.

W czasie rekrutacji na studia podyplomowe w Szkole Edukacji prosimy kandydatki/kandydatów o list. List w którym odpowiadają na pytania, jaki model edukacji szkolnej chcieliby promować lub dlaczego chcą zostać nauczycielami. W aplikacji na nasze studia Marzenna napisała tak:

Chciałabym w szkole dzielić się moją pasją do ożywionego świata z młodziutkimi ludźmi, którzy dopiero ten świat odkrywają. Właśnie decydują jakim informacjom dadzą miejsce na ograniczonym „twardym dysku” w ich mózgach, a jakie sobie odpuszczą. Chciałabym sprawić, żeby dla przyrody stworzyli stały, pielęgnowany zakątek. Czy to potrafię?

11Kwalifikacje nauczycielskie

“Jesteś nauczycielem i masz problem? Porozmawiaj o tym z kolegami i koleżankami z pokoju nauczycielskiego! To poczucie wsparcia i wspólnoty jest najważniejszą rzeczą, jaką zabieram ze Szkoły Edukacji”

Jesteśmy przekonani, że tak! Szkoła Edukacji pozwala zdobyć odpowiednie przygotowanie potrzebne do startu w zawodzie nauczyciela, ale daje też możliwość  doszkolenia się po rozpoczęciu kariery nauczycielskiej. Studiując w naszej szkole, zyskujesz również możliwość porady oraz wsparcia od doświadczonych dydaktyków, wykładowców akademickich i nauczycieli. Szkoła Edukacji to nie tylko studia podyplomowe, ale przede wszystkim miejsce, w którym tworzymy społeczność ludzi zaangażowanych w edukację.

Marzenna Nowakowska — autorka książek popularyzujących ekologię behawioralną i socjobiologię. W Szkole Edukacji zdobyła uprawnienia do nauczania biologii z przyrodą.

CZYTAJ TAKŻE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA