Myśląca klasa dla początkujących. Warsztaty dla nauczycieli matematyki

Zapraszamy nauczycieli matematyki na warsztaty z metody Myślącej Klasy. Każdy z uczestników otrzyma w prezencie polskie wydanie książki dr. Liljedahla.
Po wydaniu przez Szkołę Edukacji polskiego tłumaczenia książki Petera Liljedahla otrzymaliśmy setki zapytań o szkolenia z metody Myślącej Klasy. Wychodzimy im naprzeciw. Na tej stronie będziemy publikować informacje o kolejnych terminach warsztatów “Myśląca Klasa dla początkujących”. Mamy także świetną wiadomość: każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie egzemplarz książki dr. Liljedahla!

Myśląca Klasa pokazuje, w jaki sposób skutecznie wprowadzać tak zwane otwarte problemy (problem solving) tak, by uczniowie rzeczywiście przyswajali głęboką wiedzę. Wskazuje też, jak  odpowiadać na pytania podtrzymujące myślenie, a jakie najlepiej ignorować. Uczestnicy poznają pierwsze z kilkunastu praktyk, które warto wprowadzać w pracy z uczniami na lekcjach matematyki.

Warsztaty “Myśląca Klasa dla początkujących” – udział i zapisy

Warsztaty są przeznaczone dla nauczycieli i nauczycielek matematyki, wykładowców i korepetytorów, którzy nie mieli wcześniej styczności z metodą Myślącej Klasy.

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

Kiedy? 15.03.2024, godz. 10:00-13:00

Gdzie? Szkoła Edukacji PAFW i UW Warszawie (ul. Banacha 2c, Kampus Ochota)

Koszt udziału: 100 zł

Zapisy: TUTAJ

Warsztaty poprowadzą wykładowczynie Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego: Magdalena Jurewicz i Beata Ordakowska-Szumska. Liczba miejsc jest ograniczona (30 osób), a o udziale decyduje kolejność wpłat.

Warsztaty Myśląca Klasa w innych miastach – nie tylko dla matematyków

Dydaktycy Szkoły Edukacji prowadzą warsztaty z metody Myślącej klasy także poza Warszawą. Na tę chwilę zaplanowane są spotkania w Elblągu (7.03), Radomiu (12.03) i Białymstoku (16.03). Jesteśmy także w trakcie ustaleń z ośrodkami doskonalenia z innych miast i będziemy na bieżąco uzupełniać artykuł, a także informować o warsztatach na facebookowej grupie Myśląca klasa w Polsce. Polecamy ją także nauczycielom innych specjalności, planowane są bowiem także warsztaty z Myślącej klasy dla polonistów i historyków.

Co to jest Myśląca Klasa?

Myśląca Klasa to metoda pracy na lekcjach matematyki, stworzona przez  dr Petera Liljedahla – uznanego kanadyjskiego eksperta, profesora na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Simona Frasera w Vancouver. Metoda ta zawiera 14 prostych praktyk, które w rewolucyjny sposób mogą zmienić klasową rzeczywistość. Szkoła Edukacji od lat współpracuje z dr. Liljedahlem i realizuje warsztaty przybliżające polskim nauczycielom ten sposób pracy. W 2023 roku wydaliśmy polskie tłumaczenie książki “Budowanie Myślących Klas na lekcjach matematyki” – jest ona dostępna bezpłatnie dla uczestników warsztatów i kursów Szkoły Edukacji.

INTERESUJE CIĘ ORGANIZACJA WARSZTATÓW Z MYŚLĄCEJ KLASY W TWOIM MIEŚCIE?

Napisz do nas na adres: myslaca.klasa@szkolaedukacji.pl

Program studiów został przygotowany we współpracy z Teachers College, Columbia University

11Teachers College Columbia University