Stypendium dla biologów (i nie tylko). Aplikuj i rozwiń swoje kompetencje

Biologia, ochrona środowiska, bioinżynieria, leśnictwo, biotechnologa, nauka o zwierzętach. Jeśli posiadasz dyplom jednego z tych lub podobnych kierunków, masz spore szanse na stypendium Szkoły Edukacji!

Szkoła Edukacji PAFW i UW to całkowicie bezpłatne roczne dzienne studia podyplomowe dla osób, które chciałyby uzyskać uprawnienia nauczycielskie. Kształcimy biologów i przyrodników, a także historyków, polonistów i matematyków. Uczymy zarówno dydaktyki danego przedmiotu, jak i wielu innych – przydatnych nie tylko nauczycielom – kompetencji. Wśród naszych wykładowców są znakomici profesorowie, nauczyciele i tutorzy: np. biolodzy Joanna Lilpop i Jan Goldstein.

25.000 zł stypendium dla biologów

Każdy student Szkoły Edukacji może się ubiegać o stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie, czyli łącznie 25 tys. zł przez cały okres studiów. Otrzymuje je przeważająca większość naszych słuchaczy – ok. 90%. Twoje szanse na otrzymanie wsparcia finansowego są więc bardzo duże.

Jeśli pochodzisz spoza Warszawy, otrzymasz także za darmo jednoosobowy pokój w akademiku na Kampusie Ochota UW, czyli tuż przy naszej siedzibie. Na zakończenie studiów dostaniesz dyplom Uniwersytetu Warszawskiego i uprawnienia nauczycielskie.

Jestem po biologii lub kierunku pokrewnym. Czy studia w Szkole Edukacji są dla mnie?

Jeśli jesteś absolwentem lub absolwentką studiów magisterskich na kierunku biologia lub podobnych studiów (np. ochrony środowiska, bioinżynierii, nauki o zwierzętach, mikrobiologii itp.), możesz aplikować do programu stypendialnego Szkoły Edukacji. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą – jeśli czujesz, że dzielenie się  z innymi wiedzą i wartościami jest Ci bliskie, te studia z pewnością będą dla Ciebie wspaniałą przygodą. Możesz też u nas studiować, jeśli posiadasz już uprawnienia nauczycielskie – zapewniamy, że i tak nauczysz się tu wielu zupełnie nowych rzeczy.

Co mogę robić po Szkole Edukacji?

Przede wszystkim jako absolwent Szkoły Edukacji masz uprawnienia, aby podjąć pracę nauczyciela biologii z przyrodą w każdej szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Ale możesz robić także wiele innych rzeczy! Edukator, popularyzator nauki, pracownik organizacji pozarządowej, wykładowca – w tych wszystkich zawodach przydadzą Ci się kompetencje kształtowane w Szkole Edukacji. W naszym programie stawiamy na takie umiejętności jak liderstwo, praca w grupie, refleksyjność, warsztat pisarski, informacja zwrotna, planowanie własnego rozwoju, świadomość mocnych stron i obszarów pracy czy empatia.

Jeśli więc jesteś biologiem lub absolwentem/ką pokrewnych studiów, chcesz postawić na swój rozwój i zdobyć stypendium dla biologów – program  Szkoły Edukacji czeka właśnie na Ciebie! Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz TUTAJ.