Noc Biologów 2024

Noc Biologów to dla naukowców woda na młyn! Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszych wykładowców. Zabrali ze sobą dość niepozornie wyglądające akwarium...

Noc Biologów 2024 to wspólne przedsięwzięcie wydziałów biologicznych i przyrodniczych polski uniwersytetów i szkół wyższych a także ogrodów botanicznych. Jest to jedna z największych w Polsce akcji promujących wiedzę biologiczną w popularnonaukowej formie i nawiązująca do edukacji pozaformalnej. W tym roku przypadła ona na 12 stycznia, a hasłem przewodnym były tajemnice życia od komórek do biosfery.

Noc Biologów 2024. Szkoła Edukacji stawia na wodę

Jak zwykle na tym ogólnopolskim wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Szkoły Edukacji. W tym roku Joanna Lilpop, Jan Goldstein i Dagmara Chmielarz zabrali ze sobą sporo… wody, w tym niepozorne na pierwszy rzut oka akwarium. Pozwala ono uczyć obserwacji i wnioskowania na lekcjach o fotosyntezie, ekologii, systematyce zwierząt i roślin oraz ich fizjologii. Razem z najmłodszymi pasjonatami nauki badaliśmy efekty fotosyntezy przy zastosowaniu światła o różnych kolorach, pokazaliśmy pułapki, jakie czyhają na nas podczas szkolnych eksperymentów, przyjrzeliśmy się też fascynującym bezkręgowcom, które można odłowić ze stawów w miejskich parkach i hodować, naśladując ich mikro-ekosystem.

Program studiów został przygotowany we współpracy z Teachers College, Columbia University

11Teachers College Columbia University