wykładowczyni, tutorka nauczycieli matematyki

Beata Kotarba

wykładowczyni, tutorka nauczycieli matematyki
W Szkole Edukacji wspiera studentów w ich indywidualnym rozwoju kompetencji nauczycielskich. Wieloletni nauczyciel matematyki i informatyki w liceum, gimnazjum i szkole podstawowej. Zaangażowana społecznie: współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej przy programach Szkół Uczących Się. Była mentorem w kursach Nauczycielskiej Akademii Internetowej przy fundacji CEO. Pracowała także jako lider zespołu matematyczno–przyrodniczego w projekcie Laboratorium Praktyk Edukacyjnych SUS w Centrum Edukacji Obywatelskiej Oceniania Kształtującego. W Szkole Edukacji najbardziej ceni innowacyjny sposób kształcenia studentów, który pozwoli im miękko wylądować w rzeczywistości polskiej szkoły. Codzienna praktyka, możliwość doświadczania i analizowania różnych szkolnych sytuacji wspólnie z mentorem, tutorem czy w grupie studentów pozwala jej zdaniem na dokonywanie rzetelnej autorefleksji dotyczącej pracy nauczyciela.