Wyjazd integracyjny? Wycieczka? Zielona szkoła?

W zasadzie żadne z tych określeń nie oddaje tego, co dzieje się podczas Szkoły Letniej i Szkoły Zimowej w Szkole Edukacji. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć ideę tych wydarzeń.

Szkoła Letnia jest pierwszym krokiem na drodze budowania samoświadomości i tożsamości nauczycielskiej studentów i studentek Szkoły Edukacji. Ten wspólny kilkudniowy wyjazd to okazja, aby poznać nie tylko kadrę oraz kolegów i koleżanki z roku, ale też metody i misję Szkoły Edukacji.

Prowadzone wtedy warsztaty pomagają studentom/studentkom uświadomić sobie, jakimi nauczycielami pragną zostać i jak są postrzegani przez innych. Tutaj zachodzi też konfrontacja z przedsądami, które mają na temat szkoły jako takiej. Warsztaty obejmują też przygotowanie w zakresie emisji głosu.

Dziękuję za stworzenie przyjaznej atmosfery i postawienie wielu ważnych pytań, dzięki którym rozpoczynam drogę do bycia nauczycielem.

Szkoła Letnia to też czas budowania wspólnoty ze zbioru wcześniej nieznających się ludzi. Ten formacyjny wyjazd odbywa się już w ostatnim tygodniu sierpnia, tak by we wrześniu zacząć naukę w siedzibie Szkoły Edukacji i wyruszyć na praktyki. Nasze studia mają nietypowy charakter: są podyplomowe, a zarazem dzienne, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w połączeniu z praktykami. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na tak atrakcyjny program stypendialny.

W czasie ferii zimowych przychodzi czas na kolejny wyjazd. Podczas zajęć na Szkole Zimowej studenci/studentki poznają inne modele organizacji edukacji oraz szukają w nich elementów, które mogą zaczerpnąć do tradycyjnego modelu kształcenia. Zajęcia realizowane są w formie wizyt studyjnych w trzech szkołach pracujących wg alternatywnych wobec tradycyjnych form kształcenia jak na przykład szkoły pracujące metodą Montessori, waldorfskie, oparte na idei Leśnego Przedszkola, stosujące modele tutoringu.

Celem wizyt jest:

– obserwacja zajęć w szkołach alternatywnych,

– omówienie sposobu pracy w tych szkołach,

– analiza możliwości wykorzystania elementów stosowanych w szkołach,

– alternatywnych w pracy w szkołach tradycyjnych.

Studia w Szkole Edukacji to propozycja dla wszystkich, którzy są pasjonatami edukacji, chcą poszerzać swój warsztat nauczycielski, poznawać nowe metody dydaktyczne.

Oferujemy profesjonalny kurs przygotowania pedagogicznego, naukę dydaktyki i psychologii. Absolwenci/absolwentki zdobywają dyplom Uniwersytetu Warszawskiego i uprawnienia do nauczania wybranego przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Są też objęci 2-letnim programem wsparcia.

CZYTAJ TAKŻE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA