100 pomysłów na relacje z uczniami ONLINE

Szkoła Edukacji PAFW i UW zaprasza na „100 pomysłów na relacje z uczniami” – kurs wychowawczy online dla nauczycieli, organizowany przez Fundację Dobrej Edukacji w ramach programu Szkoły Edukacji PAFW i UW.

“100 pomysłów na relacje z uczniami” to zdalny kurs wychowawczy dla nauczycieli, którzy chcą poznać i wypróbować metody sprzyjające budowaniu relacji z uczniami. Poznane na nim narzędzia będzie można przenieść wprost do pracy zdalnej, jak i zmodyfikować do wykorzystania w klasie. Kierujemy go przede wszystkim do czynnych nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych – nie tylko wychowawców klas – którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje wychowawcze.

42-godzinny kurs składa się z 14 spotkań online prowadzonych w czasie rzeczywistym. Zajęcia prowadzą wykładowczynie z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym, a także akademickim. Po ukończeniu uczestnicy otrzymują certyfikat.

CELE KURSU:

  • doskonalenie umiejętności zarządzania klasą (formułowanie zasad, ich wpływ na utrzymywanie dobrych relacji w klasie i ładu na lekcji, interwencje w przypadku naruszenia zasad);
  • poznanie metod pracy on-line oraz ćwiczeń służących budowaniu relacji interpersonalnych oraz potencjału grupy i pojedynczych uczestników;
  • analiza możliwości wykorzystania poznanych ćwiczeń w zależności od formy i celu zajęć oraz wieku uczestników;
  • zaplanowanie przykładowych aktywności do zastosowania przez uczestników na ich drodze zawodowej.

Kurs bardzo rozwija umiejętności wychowawcze. Dostarcza konkretne rozwiązania, a także wiedzę, dlaczego są one skuteczne. Jest niezbędnym uzupełnieniem teoretycznej specjalizacji pedagogicznej. 

Jesteście super! Tworzycie społeczność otwartych, kreatywnych ludzi, a atmosfera na zajęciach naprawdę sprzyja wymianie myśli – uczestnicy kursu

ZAPISY

Uwaga! Zapisy na rok szkolny 2021/2022 ruszą w drugiej połowie sierpnia.

Kursy dla nauczycieli kierujemy jedynie do pedagogów, którzy w bieżącym roku szkolnym są aktywni zawodowo. Jest to jedyny kurs, z którego mogą skorzystać również mentorzy współpracujący ze Szkołą Edukacji.

Co ważne, kursy są realizowane w czasie rzeczywistym. W związku z tym uczestnicy muszą w podanych terminach mieć zagwarantowany dostęp do komputera z łączem internetowym. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

  • Prowadzące: Magdalena Jurewicz, Aurelia Cyboroń
  • Liczba godzin lekcyjnych: 42
  • Liczba spotkań: 14 spotkań online
  • Termin spotkań zostanie podany w 2. połowie sierpnia
  • Cena: 650 zł

Chcesz być na bieżąco? Śledź nas na Facebooku!

Dodatkowych informacji na temat kursów udziela Małgorzata Siłka: m.silka@szkolaedukacji.pl, tel. 505 759 800

Małgorzata Siłka, m.silka@fde.org.pl  505 759 800