O filozofii i szkolnej praktyce. Podcast Szkoły Edukacji

Co to jest PISA? Czy edukacja domowa jest pozytywnym zjawiskiem? Dlaczego nauczyciele powinni ze sobą współpracować? Zapraszamy na nowe odcinki podcastu!

Podcast Szkoły Edukacji to cykl pogłębionych rozmów o filozofii edukacji, o najważniejszych pedagogicznych trendach i badaniach, o tym, co jest w kształceniu naprawdę ważne. Pomysłodawczynią cyklu jest absolwentka ścieżki matematycznej, a obecnie nauczycielka matematyki Klaudia Dec. Jak podkreśla, po ukończeniu studiów w Szkole Edukacji miała w sobie potrzebę kontynuowania wartościowej dyskusji o oświacie i o pedagogach, a także dzielenia się wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas 10-miesięcznego programu stypendialnego. Dlatego do swoich rozmów na początek zaprasza naszych wykładowców i zadaje im podstawowe i na pozór proste pytania:

  • o czym jest szkoła?
  • czy szkoła powinna przygotowywać na rynek pracy?
  • co to są zdarzenia krytyczne?
  • czy edukacja prywatna pogłębia nierówności społeczne?
  • co o polskiej szkole mówią międzynarodowe badania, np. PISA?

Kolejne odcinki publikowane są we wtorki, dwa razy w miesiącu. Podcast jest dostępny na największych platformach streamingowych, m.in. Spotify, Apple czy na YouTube.

Podcast Szkoły Edukacji – nie tylko dla nauczycieli 

Nasz podcast kierujemy przede wszystkim do nauczycieli, a także do studentów i badaczy zainteresowanych szkolną teorią i praktyką. Jesteśmy jednak przekonani, że zainteresuje on również rodziców, którym zależy na jak najlepszym otoczeniu edukacyjnym ich dzieci: począwszy od wyposażenia klas, przez profesjonalne przygotowanie pedagogów, aż po szeroko pojętą politykę oświatową. Wszystkie rozmowy w ramach Podcastu Szkoły Edukacji znajdziesz tutaj.

 

A jeśli interesuje cię jakościowa edukacja i chcesz stać się świetnym nauczycielem, rozpocznij bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz TUTAJ.

Śledź nas także na Facebooku.

POPULARNE ARTYKUŁY

PARTNERZY

11Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
11Uniwersytet Warszawski
11Fundacja Dobrej Edukacji