Informacja zwrotna – jak jej uczymy w Szkole Edukacji?

Informacja zwrotna – jak jej uczymy w Szkole Edukacji?

Motywująca informacja zwrotna i mądre chwalenie to umiejętności, które nauczyciel musi w sobie wykształcić. W programie Szkole Edukacji przywiązujemy do nich ogromną uwagę. O tym, jak uczymy chwalić i dlaczego włączyliśmy się do akcji Pozytywna Uwaga opowiedziała w TVP Magdalena Śniegulska.

Nasza wykładowczyni przedmiotów psychologicznych, wraz z inicjatorką akcji Pozytywna Uwaga Anną Zapał i nauczycielką Anną Bartoszewską, była gościem programu Pytanie na Śniadanie. Magdalena Śniegulska podkreśliła, że skuteczne chwalenie nie jest umiejętnością, z którą rodzice i nauczyciele się rodzą. Skąd więc je wziąć? Trzeba się ich nauczyć i poznać odpowiednie narzędzia psychologiczno-wychowawcze. 

Jak dodała, dla wielu dzieci to właśnie opinie płynące od nauczycieli są głównym wyznacznikiem mocnych i słabych stron. Dlatego tak ważne jest, by pedagodzy umieli konstruować konkretną i skuteczną informację zwrotną o swoich uczniach. Tego właśnie uczymy podczas studiów w Szkole Edukacji PAFW i UW – podkreśliła psycholog w Telewizji Polskiej.

Kliknij w zdjęcie lub TUTAJ, aby obejrzeć program. 

Informacja zwrotna - dr Magdalena Śniegulska

Pozytywna Uwaga, czyli dobra informacja zwrotna

Szkoła Edukacji została partnerem akcji Pozytywna Uwaga, która ma otworzyć nauczycieli, rodziców i uczniów na życzliwe opinie. Skąd wziąć się pomysł na projekt? Narodził się oddolnie w Szkole Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Do tej pory dołączyło do niego ponad 450 szkół z całej Polski.

Akcja trwa przez cały listopad, a na nauczycieli i szkoły, które podzielą się najbardziej inspirującymi uwagami, czekają nagrody, m.in. warsztaty przeprowadzone przez wykładowców Szkoły Edukacji. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy na stronie wypełnić formularz i pochwalić się uwagami przekazanymi w listopadzie w e-dzienniku lub tradycyjnym dzienniczku. Mogą one dotyczyć zarówno sukcesów edukacyjnych, jak i zachowania. Uwagi od ulubionych nauczycieli zgłaszać mogą także uczniowie i rodzice. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

POPULARNE ARTYKUŁY