Roślinne inwazje, badanie śladów pozostawionych przez mordercę, spotkanie oko w oko z pasożytami… Młodzi badacze z UW pokazali, że biologia jest naprawdę fascynująca! 11 stycznia odbyła się VIII Ogólnopolska Noc Biologów. Nie zabrakło na niej Szkoły Edukacji.

„Noc” rozpoczęła się o godzinie 16:00 i potrwała do 23:00. Na gości czekało wiele atrakcji: wykłady prowadzone w ośmiu sesjach równoległych, laboratoria i warsztaty praktyczne oraz interaktywne wystawy. Tematyka była bardzo różnorodna – od miejskiej bioróżnorodności czy wszechobecnych grzybów, aż po wkład biologów w rozwiązywanie najtrudniejszych zagadek kryminalnych.

Wśród prowadzących warsztaty były m.in. studentki, które uczestniczą w bloku zajęć pedagogiczno-psychologicznych prowadzonych w Szkole Edukacji. Kinga wprowadzała uczestników w tajemniczy świat barw roślin, a Marta pomagała w przeprowadzaniu serii szybkich doświadczeń w Banana Science Club.

Szkoła Edukacji nie bez powodu włączyła się w tę inicjatywę. Od 2018 nasi wykładowcy realizują we współpracy z Wydziałem Biologii UW ścieżkę dydaktyczną dla studentów – przyszłych nauczycieli biologii. W najbliższym czasie planujemy rozszerzenie naszej oferty o studia podyplomowe na kierunku biologia z przyrodą. Szczegóły wkrótce w zakładce REKRUTACJA.