Jak wspierać młodych nauczycieli? Bądź gotowy na zaskoczenia!

Jak wspierać młodych nauczycieli w pierwszych latach pracy? Jakie są największe wyzwania? Czego można życzyć polskim pedagogom w nowym roku szkolnym? Właśnie o tym opowiedziały nam Suzanne Pratt i Julissa DiLone z Teachers College.

Suzanne Pratt i Julissa DiLone, odpowiedzialne za program Teaching Residents podczas kilkudniowych warsztatów wprowadzały naszych wykładowców i absolwentów w tajniki programu realizowanego przez Teachers College na Columbia University. Zobaczcie, co mówią o swojej wizycie i o polskiej szkole.

Teachers College (Kolegium Nauczycielskie Uniwersytetu Columbia) jest jednym z najlepszych na świecie ośrodków kształcenia nauczycieli. Właśnie dlatego eksperci i wykładowcy Teachers College jako konsultanci brali udział w każdym etapie powstawania Szkoły Edukacji. Pomagali też w przygotowaniu kadry dydaktycznej oraz opracowaniu programu merytorycznego. Profesorowie TC regularnie prowadzą też w SE gościnne wykłady i warsztaty.

Więcej o roli Teachers College w tworzeniu programu Szkoły Edukacji dowiesz się TUTAJ.