Sekcja na lekcji biologii

Sekcja na lekcji biologii? Dla niektórych może to być science fiction, ale w Szkole Edukacji udowadniamy, że jest możliwa do wykonania.

Przeprowadzenie zajęć z sekcją wymaga dobrego przygotowania. Mowa tu nie tylko o odpowiednim sprzęcie, ale też przygotowaniu merytorycznym oraz pomyśle na wprowadzenie tematu.

Należy pamiętać o tym, żeby preparaty, które będziemy badać, były dobrze nam znane. Żebyśmy wiedzieli co po kolei będziemy robić i w jaki sposób opowiemy o tym uczniom i pokażemy im, żeby zrobili to sami – Marzenna Nowakowska, studentka ścieżki biologicznej

Ważne jest zrozumienie przyrody i jej funkcjonowanie. Trzeba pamiętać, żeby zwrócić uwagę, że robimy to dla nauki i że zabijanie zwierząt dla zabawy nie jest dobre – Agata Równy, studentka ścieżki biologicznej

Warto oswajać uczniów z eksperymentami i doświadczeniami. Im częściej będą mieli styczność z narzędziami takimi jak szczypce czy pipetka, tym sprawniej będą “wchodzić” w temat lekcji. Do tego nie można zapomnieć o przyjaznym regulaminie pracy oraz zasadach BHP. Podczas zajęć warto pomyśleć o podziale na grupy oraz czasie na samodzielną pracę.

 

Jako nauczycielka chciałabym pisać granty i ubiegać się o sprzęt i przeprowadzać takie działania na swoich zajęciach. Sama mam z tego taką radość i ciekawość. To, że widzimy realny obraz tego, co mamy w podręcznikach jest fascynujące – Agata Równy, studentka ścieżki biologicznej

Nie mogę się doczekać pracy w szkole, chciałabym mieć swoje klasy, które będę prowadziła. Chciałabym zaplanować poprowadzenie swoich uczniów od samego początku do końca roku i wyznaczyć kamienie milowe naszej nauki – Marzenna Nowakowska, studentka ścieżki biologicznej

Jak zostać nauczycielem biologii?

Chcesz zostać nauczycielem/nauczycielką biologii? Rozpocznij jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe i zdobądź uprawnienia nauczycielskie oraz stypendium. Studia przeznaczone są przede wszystkim dla absolwentów biologii lub kierunków pokrewnych. Ze studiów w Szkole Edukacji mogą również skorzystać nauczyciele biologii i przyrody, którzy w zawodzie nie przepracowali więcej niż 10 lat. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce RekrutacjaRealizujemy także trzy inne ścieżki nauczycielskie: język polski, historia i WOS oraz matematyka. 

Stypendium_czy wiesz że
95%

naszych studentów otrzymało

stypendium Szkoły Edukacji

w roku 2021/2022?

POPULARNE ARTYKUŁY

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

PARTNERZY

11Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
11Uniwersytet Warszawski
11Fundacja Dobrej Edukacji