A może stypendium dla historyków czeka właśnie na Ciebie?

Wysokie stypendium, darmowy akademik, nowe kwalifikacje i relacje na całe życie. Na to wszystko mogą liczyć historycy, którzy aplikują do programu Szkoły Edukacji. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia.

Szkoła Edukacji PAFW i UW to całkowicie bezpłatne roczne dzienne studia podyplomowe dla osób, które chciałyby uzyskać uprawnienia nauczycielskie. Kształcimy historyków, a także polonistów, biologów i matematyków. Uczymy zarówno dydaktyki danego przedmiotu, jak i wielu innych – przydatnych nie tylko nauczycielom – kompetencji. Wśród naszych wykładowców są znakomici profesorowie, nauczyciele i tutorzy: np. historycy Aleksander Pawlicki, dr Jakub Lorenc i Jacek Staniszewski.

25.000 zł stypendium dla historyków

Każdy student Szkoły Edukacji może się ubiegać o stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie, czyli łącznie 25 tys. zł przez cały okres studiów. Co ciekawe, jak dotąd otrzymywali je wszyscy studiujący u nas historycy, zatem Twoje szanse na otrzymanie wsparcia finansowego są bardzo duże.

Jeśli pochodzisz spoza Warszawy, otrzymasz także za darmo jednoosobowy pokój w akademiku na Kampusie Ochota UW, czyli tuż przy naszej siedzibie. Na zakończenie studiów dostaniesz dyplom Uniwersytetu Warszawskiego i uprawnienia nauczycielskie.

Jestem historykiem. Czy studia w Szkole Edukacji są dla mnie?

Jeśli jesteś absolwentem lub absolwentką studiów magisterskich na kierunku historia, możesz aplikować do programu stypendialnego Szkoły Edukacji. Co ważne, jesteśmy otwarci także na kandydatów, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na kierunku pokrewnym, np. na politologii czy archeologii. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą – jeśli czujesz, że dzielenie się  z innymi wiedzą i wartościami jest Ci bliskie, te studia z pewnością będą dla Ciebie wspaniałą przygodą. Możesz też u nas studiować, jeśli posiadasz już uprawnienia – zapewniamy, że i tak nauczysz się tu wielu zupełnie nowych rzeczy.

Co mogę robić po Szkole Edukacji?

Przede wszystkim jako absolwent Szkoły Edukacji masz uprawnienia, aby podjąć pracę nauczyciela historii,  wiedzy o społeczeństwie i HiT w każdej szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Ale możesz robić także wiele innych rzeczy! Edukator, muzealnik, przewodnik turystyczny, pracownik organizacji pozarządowej, wykładowca – w tych wszystkich zawodach przydadzą Ci się kompetencje kształtowane w Szkole Edukacji. W naszym programie stawiamy na takie umiejętności jak liderstwo, praca w grupie, refleksyjność, warsztat pisarski, informacja zwrotna, planowanie własnego rozwoju, świadomość mocnych stron i obszarów pracy czy empatia.

Jeśli więc jesteś historykiem, chcesz postawić na swój rozwój i zdobyć stypendium dla historyków – program  Szkoły Edukacji czeka właśnie na Ciebie! Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz TUTAJ.