Stypendium Szkoły Edukacji – gdzie jest haczyk?

Jakie mam szanse na uzyskanie stypendium Szkoły Edukacji? To jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań. Odpowiadamy ze szczegółami, jak wygląda nasz program wsparcia.

Studenci Szkoły Edukacji mogą otrzymać stypendium w wysokości od 2.000 do 2.500 zł miesięcznie. Aby nikogo nie trzymać w niepewności, wyjaśniamy już na wstępie: szanse na uzyskanie go są bardzo duże!

W roku akademickim 2023/2024 dostaje je 96% naszych studentów. Wszyscy oni otrzymywali wsparcie przez cały okres nauki, czyli przez 10 miesięcy od sierpnia do maja. Także w roku akademickim 2022/2023 dla kandydatów przygotowaliśmy pulę kilkudziesięciu stypendiów. Jakie są formalne kryteria?

☛ Stypendium Szkoły Edukacji PAFW i UW otrzymują osoby, które pozytywnie przeszły rekrutację, a ich dochód na członka rodziny nie przekracza 4.000 PLN brutto miesięcznie.

Co ważne, jeśli kandydat/kandydatka zdecyduje się na rezygnację z pracy ze względu na studia, przy obliczaniu dochodu nie bierzemy pod uwagę jego/jej aktualnego dochodu. Chęć ubiegania się o dofinansowanie należy zaznaczyć w formularzu rekrutacyjnym, a następnie wypełnić i przesłać odpowiednie podanie.

Jak widzicie, wymagania nie są bardzo restrykcyjne. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie

Stypendium_czy wiesz że

naszych studentów otrzymało

stypendium Szkoły Edukacji

w roku 2023/2024?

STYPENDIUM SZKOŁY EDUKACJI A DARMOWY AKADEMIK

Czy otrzymanie stypendium sprawia, że traci się pozostałe korzyści? W żadnym wypadku. Studia w Szkole Edukacji pozostają bezpłatne, a studenci spoza stolicy mają dodatkowo prawo do bezpłatnego zakwaterowania w jednoosobowym pokoju w akademiku UW. Z tej możliwości co roku korzysta wiele osób z całej Polski.

Czasem słyszymy od Was: to zbyt piękne, by było prawdziwe. Gdzie jest haczyk? Haczyk jest tylko jeden – dzienne studia w Szkole Edukacji są naprawdę wymagające i czasochłonne, przygotujcie się więc na dużą ilość pracy.

Zajęcia i praktyki w szkołach odbywają się od rana do późnego popołudnia, od poniedziałku do piątku. Przy takim trybie praca na pełen etat jest w zasadzie niemożliwa i właśnie dlatego oferujemy wysokie stypendia. Dzięki nim studenci Szkoły Edukacji – zamiast martwić się o sytuację finansową – mogą się skupić na nauce i nauczycielskim rozwoju.

Wielu kandydatów zadaje nam też pytanie jak to możliwe, że prowadząc niekomercyjne studia jesteśmy w stanie zapewnić studentom tak atrakcyjne warunki. Zawdzięczamy to Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest autorem programu stypendialnego i fundatorem stypendiów.

Jak widać, naprawdę warto kandydować na studia w Szkole Edukacji. Rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 wkrótce się zacznie.