Efektywne strategie

edukacyjne

Szkoła Edukacji wspólnie z Wydziałem Edukacji Maynooth University realizuje projekt Erasmus+ – partnerstwo na małą skalę – pod nazwą „Efektywne strategie edukacyjne”.

Projekt „Efektywne strategie edukacyjne” opiera się na wizytach studyjnych, wizytach w szkołach praktyk, wspólnej refleksji nad wyzwaniami wobec nauczycieli i szkół w Polsce i Irlandii, wreszcie na dzieleniu się praktycznymi rozwiązaniami w zakresie kształcenia nauczycieli w obu instytucjach. Zespół projektu ze Szkoły Edukacji wybierze się do Maynooth w listopadzie 2023 roku, a delegacja z Irlandii odwiedzi nas w marcu 2024. Powstanie wspólny dokument programowy.

Maynooth University jest drugim najstarszym uniwersytetem w Irlandii, najmniejszym, ale jednocześnie jednym z najszybciej się rozwijających. Irlandia jest ciekawym miejscem do obserwowania przemian w zawodzie nauczyciela ze względu na funkcjonowanie utworzonej w 2006 roku Rady Nauczycieli (Teaching Council) i dokonywane pod jej patronatem reformy samorządu zawodowego oraz kształcenia nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach programu Erasmus+.

CZYTAJ TAKŻE