Wizyty studyjne dla nauczycieli i studentów

Obserwowanie dobrych praktyk to jeden z najważniejszych elementów nauczycielskiego rozwoju. Szkoła Edukacji zaprasza nauczycieli i studentów specjalizacji nauczycielskich na całodzienne wizyty studyjne, podczas których uczestnicy mogą poznać nowoczesne metody dydaktyczne i wychowawcze. 

 

11

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego oferuje przeprowadzenie wizyt studyjnych w naszej placówce dla uczelni, podmiotów edukacyjnych, a także placówek kształcenia nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym kształceniem nauczycieli. 
Podczas wizyty studyjnej pokazujemy realizowany przez nas innowacyjny model kształcenia nauczycieli, oparty na doświadczeniach Teachers College (Columbia University). Model ten łączy teorię z praktyką oraz z opartymi na badaniach metodami dydaktycznymi i narzędziami wypracowanymi przez kadrę Szkoły Edukacji. 

Na szczególną uwagę zasługują autorskie Nauczycielskie Standardy Rozwoju – pierwszy tego typu dokument w Polsce. Wyznaczają one cele, do których dążymy w kształceniu nauczycieli. Pokazujemy też aspekty współpracy ze szkołami praktyk oraz szkołami laboratoryjnymi, w których nasi studenci mogą obserwować dobre praktyki pracy nauczycieli.

Wizyty studyjne dla nauczycieli i studentów – przykładowy program

Czas trwania: 7 godzin dydaktycznych
10-10.30 Zapoznanie z założeniami nowoczesnego kształcenia nauczycieli na przykładzie działania Szkoły Edukacji
10.30 – 12.00 Przedstawienie założeń autorskiego narzędzia Nauczycielskich Standardów Rozwoju
12.00-12.15 Przerwa
12.15 – 14.00 Warsztat z dydaktyki przedmiotowej pokazujący metody, techniki i narzędzia promujące dobre nauczania
14.00 – 15.00 obiad
15.16.30 warsztat z problematyki wychowawczej i zarządzania klasą

11100 pomysłów na relacje z uczniami ONLINE

Informacje o szczegółach i kosztach wizyty studyjnej

Małgorzata Siłka
tel. 505 759 800

CZYTAJ TAKŻE