Ruszają bezpłatne kursy doskonalące dla historyków i biologów

Tylko w tym roku nauczyciele historii i biologii mogą bezpłatnie wziąć udział w pilotażowych kursach doskonalenia zawodowego realizowanych przez Szkołę Edukacji. 

Uwaga! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zapisy na kurs dla biologów i historyków zostały zakończone. Nauczycieli zapraszamy na kurs doskonalący „100 pomysłów na relacje z uczniami”. WIĘCEJ 

W roku akademickim 2019/2020 w SE ruszają roczne kursy doskonalące z zakresu dydaktyki dwóch nowych przedmiotów: biologii z przyrodą oraz historii i WOS. Pierwsza edycja szkoleń jest bezpłatna, liczba miejsc jest jednak ograniczona, a o udziale w warsztatach decyduje m.in. kolejność zgłoszeń. 

100 pomysłów na lekcje historii

Nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie zapraszamy na kurs z cyklu “100 pomysłów na…”. Jest to trwający od października do kwietnia cykl warsztatów, stanowiący zintegrowaną dydaktykę obu tych przedmiotów. Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami takimi jak  programowanie i planowanie nauczania, metody i techniki uczenia się i nauczania, kluczowe tematy i kompetencje edukacji historycznej i obywatelskiej czy ocenianie i monitorowanie postępów w uczeniu się.  

Kurs będzie się odbywać w wybrane wtorki w godz. 16:30 – 19:30. Zapisy na kursy prowadzone są do 30 września 2019 poprzez formularz. Grupa ruszy przy zebraniu minimum 15 osób. Szczegóły i daty spotkań znajdują się TUTAJ

Praktyczna lekcja biologii

Pilotażowy kurs dla biologów i przyrodników – również bezpłatny – będzie miał nieco inną formułę. Nauczyciele mają możliwość dołączenia do studentów ścieżki biologicznej Szkoły Edukacji w ramach warsztatów dydaktycznych prowadzonych przez wykładowców Szkoły Edukacji. Kurs będzie się składać z 13 spotkań, spośród których nauczyciele będą mogli sami wybrać interesujące ich bloki tematyczne. Aby  otrzymać certyfikat, należy uczestniczyć w przynajmniej 9 warsztatach. 

Uczestnicy kursu rozwiną umiejętności niezbędne w projektowaniu lekcji opartych na eksperymencie i obserwacji uczniowskiej, poeksperymentują z doświadczeniami wymaganymi w podstawie programowej; wzbogacą swój warsztat o metody wykorzystujące teksty źródłowe, TIK, dyskusje, gry dydaktyczne, będą poddawać refleksji proces uczenia się i wykorzystywać wyniki tych obserwacji do analizy konstrukcji zadań edukacyjnych i planowania lekcji – Joanna Lilpop, wykładowczyni dydaktyki biologii

Kurs będzie się odbywać od listopada do marca, w wybrane wtorki w godz. 15:00-18:15. Dokładny kalendarz warsztatów dostępny jest TUTAJ. Zapisy na kursy prowadzone są poprzez formularz do 30 października 2019

Zobacz także inne kursy z cyklu „100 pomysłów na…” realizowane w Szkole Edukacji:

RELACJE Z UCZNIAMI
LEKCJE J. POLSKIEGO
LEKCJE MATEMATYKI

Miejsce

Wszystkie kursy odbywają się w siedzibie Szkoły Edukacji PAFW i UW, przy ulicy Banacha 2c w Warszawie (Kampus Ochota UW).