Szalony nauczyciel z Polski

Nie chcę spędzić życia na lamentowaniu, że tego nie mogę, że podstawa programowa, że to niemożliwe, a tego się boję. Zamieniam „muszę” i „nie mogę” na „chcę” i „decyduję”. Te dwa zdania chyba najlepiej opisują, kim jest Jarek Szulski. W Szkole Edukacji rozmawialiśmy o jego najnowszej książce “Nauczyciel z Polski”.

Autor książki “Nauczyciel z Polski” opowiedział przede wszystkim o swoich szkolnych doświadczeniach – zarówno tych dodających skrzydeł, jak i je podcinających. Co uwielbia w swoich uczniach? Co chciałby zmienić w polskiej edukacji?Jak to jest pracować z ludźmi, którzy jeszcze kilkanaście lat temu byli twoimi nauczycielami? I dlaczego właściwie warto pielęgnować przypadkową życzliwość i wszelkie czyny pozbawione sensu? Między innymi o tym mówił Jarek Szulski podczas zdalnego spotkania ze społecznością Szkoły Edukacji. Jeśli nie mieliście okazji wziąć w nim udziału, nic straconego. Nagranie można obejrzeć tutaj:

 

Podczas spotkania nie zabrakło barwnych anegdot, praktycznych pomysłów na pracę z młodzieżą, a także pytań od widzów. W komentarzach pojawiały się opinie o tym, jak ważne są systemowe zmiany oraz odejście od modelu nauczyciela-autorytetu na rzecz przewodnika i partnera młodzieży. Spotkanie poprowadził wykładowca Szkoły Edukacji, Aleksander Pawlicki.

Nauczyciel z Polski, czyli…

Jarek Szulski to warszawski nauczyciel, współtwórca Akademii Psychologii Przywództwa i autor bestsellerowych powieści „Zdarza się” i „Sor”. W swoich książkach pokazuje drogę dorastania i rozwoju nieco szalonego nauczyciela, dotyka zarówno jasnych, jak i ciemnych stron „najpiękniejszego zawodu świata”. Zachęca także do zupełnie nowego kształtowania szkolnej codzienności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nas na Facebooku!

Stypendium_czy wiesz że
95%

naszych studentów otrzymało

stypendium Szkoły Edukacji

w roku 2021/2022?

POPULARNE ARTYKUŁY

KATEGORIE ARTYKUŁÓW